Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bod obnovení

Dobrý den, používám Windows 7 Home Premium. Pár bodů obnovení se mi udrží několik dní a pak všechny najednou zmizí. Nastavení ochrany mám zapnuto. Využití místa na disku nastaveno na 3% (asi 27GB). Předem děkuji za radu.

přišel jsem na to jednoduše. Potřeboval jsem se jednou vrátit zpátky a nenašel jsem tam ani jeden bod. Asi před třemi dny jsem si tam udělal jeden bod obnovení sám a dnes mám prázdno. Není to ale poprvé. Už jsem i zkoušel zakázat všechny programy co se spouštějí po startě.

Tak se mi podařilo najít tři malwery, ale bohužel mi stejně dnes zmizel i ten jediný bod obnovení, který jsem si udělal sám. Jinak jsem ale nic převratného nikdy nečistil ani netunil, jestli se tím nemíní nainstalování a odinstalování nějakého toho programu, nebo hry, nebo vyhození do koše obrázku, nebo dokumentu apod.

Tak se mi podařilo najít tři malwery, ale bohužel mi stejně dnes zase zmizel i ten jediný bod obnovení, který jsem si udělal sám. Jinak jsem ale nic převratného nikdy nečistil ani netunil, jestli se tím nemíní nainstalování a odinstalování nějakého toho programu, nebo hry, nebo vyhození do koše obrázku, nebo dokumentu apod.
Můžež mi prosím poradit dál, kde hledat chybu?

Oscenoval jsem to tímto prográmkem Malwarebytes Anti-Malware v nouzové režimu.
Našlo mi to přes čtyřista nějakých hrozeb. Opravit si to ale nějak netroufám. Vrátil jsem se pak zpět do normálního režimu a zjistil, že se mi rozházel celý hlavní panel i se vzhledem. Zůstal mi jeden automatický bod obnovení od rána a tak jsem to všechno zdárně vrátil zpět. Měl jsem nechat udělat opravu v nouzovém režimu a pak se vrátit do normálního? Moc riskovat nemůžu, mám tu i celé účetnictví.

Tak si predtym ten bod obnoveni vytvor.

Co ti mame pisat ked ani nenapises jake kategorie tych hrozeb nasel? My ti na to nevidime. Vseobecne keby si si tam viry neinstalil, tak by si ziadne nemal, teraz uz len places nad rozliatym mliekom, reinstalovat windows neni nic zlozite, staci mat instalacku.
P.S. ale normalne je najprv pokusit sa odstranit viry tymi antivirmi co som pisal, vacsinou system neznicia (ale zavisi od virov ze jak sa to bude potom spravat bez viru, na to sa neda pisat nic vseobecne)

Prosím, koukni ještě na ten sken a písni jestli tohle všechno můžu bez obav vymazat. Mě to neříká vůbec nic…Nerad bych teda udělal větší kravinu než už jsem teda podle tebe udělal teď.
Doufám, že to z obrázku přečteš, líp už to neumím udělat. Instalačku mám, ale že bych se do toho pustil sám .....no nevím. A ještě, jak tu bylo to vytvoření pomocného bodu a restartování, tak to mi ty body při restartu nezmizí a zatím se mi tam drží už čtvrtý den.
A děkuji za vaše rychlé reakce...s tím jsem se ještě nesetkal......díky moc

ADW Cleaner je spolehlivy nástroj, ten nemaže nic, co by mohlo poškodit system. Jinak na prvni pohled tam máš nainstalováno spoustu malware - OpenCandy, Conduit, ... Tohle vše jsou věci, ktere se instalují z dalšímk softem, pokud si nedáš pozor a bezhlavě klikáš.
Některé servery ti nabízejí ke stažení vlastní downloader a pak už se neptají vůbec a přímo ti to tam nahrnou.

Do budoucna - pokud si někde najdeš něco, co tě zaujme, běž raději pak rovnou na stránku autora a stahuj to odtud. Budeš mít větší jistotu, že si tam nenainstaluješ, co nechceš a navíc budeš mít aktuální verzi.

Tak jsem všechno krásně vyčistil a 3 body obnovení mi zmizely za dva dny, počítač byl v režimu spánku a to jsem tam dal už 22% využití místa na disku. Teď jsem zkusil restert s dvěma body a zůstaly mi tam. Počítám, že tam ale vydrží nejdéle zase tak dva dny, protože včera mi zmizel taky jeden bod a ten tam byl jeden den.

A jak jsem zjistil, že tam je jen jeden bod obnovení? Je tam: zobrazit další bod obnovení jak píšeš. Jinak se mi ale neukazuje jen poslední bod, ale víc najednou pokud si je tam udělám nebo pokud si je tam udělá systém automaticky sám. Jenže právě tady je ten problém, že tam vydrží jeden, dva, možná i tři, čtyři dny a pak zmizí. Pak se udělá třeba nový a když mám štěstí tak bych se měl kam vrátit, když mám smůlu tak už ani dál chodit nemusím a vidím hned na začátku červený křížek...zkrátka, že tam žádný bod obnovení není.

No, nemyslel jsem si, že takováto věc je na přeinstalování celého kompu. Je mi jasné, že ten kdo přinstaluje deset, nobo snad i víc PC za den, že toto je pro něj sranda...Dovede si ale někdo představit co bych s tím měl asi já jako amoš?
Jinak ale taky děkuji za rady, budu se jich držet.

k tomu hijackthis - ukončení vývoje 2004 je na něm příliš vidět.
nezná systémové služby od visty výš a zbytečně je vypisuje, vůbec nevidí 64bit procesy, s hledáním škodlivých doplňků msie sice začali ale nikdy jim to nefungovalo, na ostatní prohlížeče se vůbec nechytá.

trochu lépe je na tom podrobnější combofix, ale v jeho rozsáhlém logu se 98% uživatelů utopí a vzdá to.

poměrně nový adwcleaner není jediný, ale zaměřením na dnes převažující nákazy (doplňky v prohlížečích a konfigurační kripty, "autoruns" položky) je jedním z nejúčinnějších nástrojů.
má užitečný log, bohužel ho tam i přes jednoduché 4-tlačítkové ovládání dnes jeden tazatel nedokázal najít.

Rád si nechám poradit ve všem. No tady jsem asi udělal velkou chybu, že jsem hned na začátku nenapsal, že jsem amatér. Nevěděl jsem, že to v adwcleaneru takto funguje....neznám značky a nerozumím tomu, ale toto bych odkliknout dovedl. Myslím, že ale stačilo napsat hned co s tím mám udělat a já se s tím nemusel takhle patlat. Ale dík za radu...zase jsem o kousek dál