Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínanie počítača

Dobrý deň,
mám dva problémy:

1. Mám počítač starý asi pol roku a pred nedávnom som menil vetrák k procesoru pretože starý nestíhal. Fičalo to chvíľu super a na druhý deň sa mi to začalo samo vypínať. Najprv som si myslel že je to z hry no vypol sa mi aj keď som bol len na internete. Vírusom to asi nebude, pretože pred nedávnom som dal kontrolu a všetko som odstránil, odvtedy som nič nesťahoval a nenavštevoval potenciálne nebezpečné stránky. Pred asi mesiacom sa mi podarilo obliať počítač a tiež sa mi vypínal no po vymenení kábla ku zdroju prestal. Keď mi to robil zdroj, po vypnutí (počítača) som ho musel vypnúť a zapnúť (zdroj), no teraz keď sa mi vypne (počítač) tak ho hneď môžem zapnúť.

2. Tento problém pretrváva už dlhšiu dobu. Keď zapnem počítač zle sa mi načíta grafická karta. Videá môžu sekať a dakedy po nich prebehne pásik a nejde windows aero. Vždy musím reštartovať počítač (cez štart, keď to urobím nasilu nenačíta sa to) a potom to nabehne.

Počítač:
Operačný systém - Windows 7 Home Premium 64-bit
Procesor - AMD FX-4300
Základná doska - ASROCK 980DE3 / U3S3
Zdroj - EVOLVEO Pulse 400W

Dúfam že je všetkému rozumieť, lebo niekedy píšem ako Maďar (nič v zlom ak je tu niekto Maďar.. :D).

Ďakujem za všetky rady.

1. Čemu vy říkáte: "větrák k procesoru"?
2. Erosvolveo nezdroj se nikdo se špetkou sebezáchovy a sebeúcty netkne ani třímetrovou tyčí, natož aby si to dal do sestavy. Ten "pulsujicí" šunt je slabší než 200W SFX zdroj od Fortronu, nehledě na ostatní.