Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 bezplatný upgrade bez windows 7

Dobrý den, vlastním originální Windows 7, nyní si zakupuji SSD (dorazí 28) a bezplatný upgrade je do 29.
Chci se zeptat zdali jde přeskočit krok instalace Windows 7 a rovnou nainstalovat Windows 10.
Účet mam propojený s Microsoft, když jsem přeinstalovával počítač tak to digitalní licenci nechtělo (pravděpodobně microsoft login to zařídil)
Ale z informací co vím je to tak že Microsoft vygeneruje HW(ID) a podle toho registruje Licenci. Když tedy nyní vložím nový SSD disk tak pravděpodobně již nebudu mít stejné ID.

Bude si Microsoft pamatovat že na tomto účtu byl systém úspěšně aktivován? (Nikoliv produktový kód ale digitální license!)
Musím znovu nainstalovat Windows 7 a hned poté Upgrade na Windows 10? (Samozřejmě po instalaci SP1)

Děkuji za všechny případné odpovědi, s pozdravem Jan.

Takže tím chcete říct že jejích HW ID neobsahuje hash disky?
To by pak znamenalo že bych mohl všechny disky vyndat, vložit tam cizí, nahrát Windows 10 a po propojení s Microsoft účtem se systém z aktivuje?

Děkuji za odpověď :)