Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přechod z Win 8.1 na Win 10

Ahojte,

ve většině diskuzí na internetu je stále omílano proč Win 10 ano či ne. Jedna skupina jásá, že je vše super, druzí kritizují sledování,atd.

Mám pracovní notebook a za pár dní končí přechod zdarma na Win10. Může mi tu unějaká dobrá duše trochu konkrétně popsat, jak si zachovat platný key pro Win 8.1, pak přejít na Win10 (nově vygenerovaný key si také poznačit) a případně provést downgrade?

Něco málo jsem v diskuzích zaslechl, že to tak lidé dělají, tak by mě zajímalo jak na to. Nejsem úplná lama, když mi dáte rozumné vodítka, nějak se s tím poperu.
Díky předem.

Jinak off-topic: doporučujete přechod na win10? Pokud ano, proč, pokud ne, proč? :).

Neexistuje ziaden novo vygenerovany key.

Ked to upgradnes a aktivujes (musis byt potom aspon raz online) tak si to MS u seba poznaci, a na tom PC budes moct potom pouzivat Win10.

Potom si mozes kludne obnovit cely disk na povodne Win, ak si si predtym urobil kompletnu zalohu celeho disku (bitova kopia resp. idealne cez DD v linuxe aby si mal aj bootsektor aj vsetko.
P.S. resp. po upgrade by mala byt moznost priamo v tych W10 v nastaveniach - obnova vratit to na povodny windows. Ale nespoliehal by som sa na to, lepsie je mat zalohu. A aj recovery oddiel si odzalohovat, W10 ho posaha.

Otázka na kterou není univerzální odpověď. Pokud nejsi ta lama,tak jakou čekáš odpověď ? To jsi za ten rok nepostřehl,co W10 umí,nebo ne. Pokud máš OS v pořádku,tak to nech tak. Po 29.7.skončí všechny nabízené "výhody" co se týká desítek.S downgrade to bude stejné,jako z jiných systémů. Řešil bych to asi čistou instalací OS,ke kterému máš legální key.

prechodom na win10 nestratis povodnu licenciu na win8, mozes sa vratit naspat

doporucujem/nedoporucujem.. je jedno ktory si zvolis, pokial nepouzivas nejake specificke programy, ktore nemusia vo win10 fungovat
fejsbuk a spol pojde vsade

tak já ten notebook budu hlavně příští rok kolem září prodávat. Tak je to spíš otázka na to, jestli bude atraktivnější na prodej s Win8.1 či 10.
Programy co používám jsou evernote, win.office, photoshop, totalcommander...obecně nic závratného.

S tím, že nejsem úplná lama je myšleno to, že třeba vím jak změnit hodnoty registrů, ale nějaké práce zálohování přes linux či co, to jsem nepolíbený problematikou :).

Tak zrovna čtu "Anniversary update Windows 10 znemožní oblíbené úpravy v registrech"

Takže díky za tipy, ale po přečtení všeho, co win10 dělají jsem znechucen.
Dokonce se odesílá i provoz v momentě, kdy v uživatelském rozhraní danou funkci vypnete. No hnus. Terminál na sledování tomu budu nově říkat.

Ale nechci zde vířit zbytečnou diskuzi, za vaše ohlasy nicméně díky.