Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zakázat mobilní data aplikacím (Android 5.1)?

Zdravím,
pořídil jsem si SIM kartu od SazkaMOBIL, kde mám pár MB dat zdarma a vcelku levné balíčky pro mobilní data.
Důvodem k pořízení je ona slavná hra Pokemon GO. Mám v plánu mobilní data využívat jen na ty Pokemony a proto hledám nějakou jednoduchou možnost jak zablokovat přístup k mobilním datům všem ostatním aplikacím.

Lze toho dosáhnout například přes aplikaci (prý bez rootu) - NetGuard - no-root firewall?

Četl jsem na to článek na SvetAndroida.cz, kde to vypadá opravdu jednoduše (stačí u aplikací zaklikat zda budou používat wi-fi, mobilní data nebo nikoliv). Kamarád mi ale říká, že bych takové aplikaci neměl moc věřit. Tak kde je pravda?

Budu používat mobilní data poprvé a nerad bych, aby mi malé balíčky dat (200-500MB) vyžrala nějaká aplikace na pozadí (fb, messenger, skype, onedrive, ...).

Děkuji za případné rady :P

Jelikoz je to bez rootu, musi aplikace bezet a udrzovat vytvorenou falesnou VPN, kterou to omezuje, jinak to bez rootu nejde.

No a Android ma ve zvyku aplikace, ktere mu prijdou, ze nejsou prioritni ukoncovat. Takze pak zacnou nasavat data i ostatni aplikace. Tu aplikaci konkretne neznam, ale pokud to autor vyresil dobre a aplikace se bude spoustet (kontrolovat spusteni) pri kdejake udalosti a pobezi jako proces, tak je riziko ukonceni male, ale zase potrebuje vic prav.

Hrozi i riziko, ze ta VPN ti bude odesilat neco i mimo a ty to nepoznas, vyslovene bych se toho nebal, ale na smartphonu vybavenem noroot firewallem bych nepouzival internet banking, ale to stejne nehodlas.

Jinak samozrejme nejspolehlivejsi je root a Droidwall, ale to asi nechces.

• Mobilní banking v mobilu mám, ale doteď jsem využíval jen wi-fi připojení. Nepotřebuji jí, odinstaloval jsem jí.
• Root androidu jsem nikdy nedělal a ani jsem to neměl nikdy v plánu, rozhodně né jen pro pokemony. Navíc se jedná o čínu, né moc známou v ČR (Cubot Note S), tuším, že ty různé ROOT aplikace musí mít podporu konkrétního modelu, jinak bych to musel rootovat nějak ručně a to mám trošku strach.

Vyzkouším tedy ten NetGuard a budu sledovat využití dat. Pak bych se případně nějak pokusil o ten root a nainstaloval Droidwall. Původně jsem si myslel, že takovou věc, jako blokování přístupu k mobilním datům bude umět Android defaultně, né že s tím bude takové trápení :(

zkus dat do vyhledavace primo: Cubot Note S root, jestli najdes neco relevantniho primo pro ten mobil.

Android to v defaultu nema, neco doplnuji vyrobci hardwaru a potom to je integrovane v systemu, ale vetsinou ne zvlast u ciny, takze pak jedinne root.

Ted jsem tak trochu kecal, Android to v defaultu v sobe zabudovane ma, standardni linux z tohoto pohledu, ale potrebujes k tomu prave ty adminitratorsky prava nebo-li root. DroidWall neni nic nez GUI nad zabudovanym personal firewallem, proto potrebuje ten root pristup.

Z hlediska bezneho uzivatele, kterym na Androidu jsi, pokud nemas root, nemuze zadna aplikace cist nebo manipulovat s daty jine aplikace ani ve vztahu posilani dat smerem do internetu. Je to logicke bezpecnostni opatreni. Resi se to potom prave tou falesnou VPN, kdy vlastne utnes vsem aplikacim vcetne systemu pristup na net a data prochazi jen skrz tu VPNku, takze ty pak musis verit, protoze nad nima ma kontrolu.

Mobil.cz
• 200 MB zdarma na měsíc, když si dobiju kredit (200 Kč minimálně).
• Balíček 1# | 60 Kč | 80 MB | 10 dní
• Balíček 2# | 300 Kč | 1000 MB | 30 dní

Sazkamobil.cz
• 500 MB zdarma na měsíc, když si dobiju kredit (300 Kč minimálně).
• Balíček 1# | 20 Kč | 25 MB | 1 den
• Balíček 2# | 60 Kč | 100 MB | 30 dní
• Balíček 3# | 90 Kč | 200 MB | 30 dní
• Balíček 4# | 130 Kč | 300 MB | 30 dní
• Balíček 5# | 190 Kč | 500 MB | 30 dní
• Balíček 6# | 290 Kč | 1000 MB | 30 dní

Nevím, ta Sazka mi přijde lepší.

OK, to je vec pohledu. :-)

Pro me nedokaze, nechci tect data pres server (proxy) Opery. A predpokladam, ze to neda ani nacitani dat na servery Nianticu na ty Pokemony, takze asi dobre udelal, ze sel do Sazky.

---

Ja sam jsem ted musel dobit u Mobil.cz, skoncila mi platnost kreditu, takze jsem koupil Gigo za trista a po prazdninach migruju ke Kaktusu.

Ja nevim, jak je to u Sazky, asi to skrti mesic a pak to vypnou, u Mobil.cz to nechaji bezet pul roku nez to vypnou, takze pro AGPS a podobne zalezitosti je Mobil.cz jasne nejvyhodnejsi, ale jak potrebujes vyssi rychlost, prohlizeni internetu, asi i ty hry, tak je podle me nejlepsi ten Kaktus nebo ta Sazka.