Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuk 5.1 ve win 10

Ahoj všichni!

Mám problém, který asi nedokážu sám vyřešit. Po přeinstalování na win 10 (ze 7) mi přestalo fungovat ozvučení 5.1. Ntb lenovo G50, k tomu externí zvuková karta creative sound blaster x-fi surround 5.1 a správně zapojené repráky 5.1, bohužel fungují jen dva přední.. V ovládacích panelech v kategorii zvuk jedu přes SPDIF-Out bohužel se zde nikde nedá nastavit 5.1 kanál. Ve win 7 jsem si spravoval zvuk přes software od creative (http://www.ixbt.com/multimedia/creative/surround51 /cp1.jpg), ale na win 10 sem ho nikde nesehnal.

Dokázal by mi někdo poradit?

Předem děkuji za odpověď.
Krici

Promin ale ja sem nikde nepsal ze potrebuji driver pro win 10, ja potrebuji nejakej software v kterem budu spravovat ozvuceni Napriklad hlasitost zadnich repraku atd
Na 7 sem k tomu mel program od creativ (Jak sem posilal odkaz na obrazek v puvodnim prispevku) ale na win 10 ho nikde nemuzu sehnat. Ten control panel se tvari jako kdyby muj problem umel vyrsit, ale bohuzel i kdyz tam zakliknu kanal 5.1 stale jede muzika jen pres 2 repraky.. ani na zesileni subwoofru nereaguje..

Ked mas analogove repraky (3 jacky) tak nemozes mat vystup nastaveny cez spdif.
A za druhe zdroj zvuku musis mat 5.1, hudba je len stereo a teda potom hraju logicky a spravne len 2 kanaly, kym si nenastavis nejaky efekt rozsirenia sterea v ovladacoch.

Okay, můj postup, který sem udělal za odpoledne. Udělal jsem vše od znova. Driver z offiko webu, starý "Creative Console Launcher" na win7 (šlo nainstalovat po změně kompatibility). Nastavil sem ve win10 zvuk na repráky a řádně prošel jejich nastavení. Potém jsem vše nastavil v Creative Console Launcher tak jak chci aby to fungovalo. Zvuk začně chodit nádherně ve 3D v prostoru z pěti repráků, bohužel subwoofr vůbec nehraje.. Jsou slyšet jen takové "falešné" bassy z prostředního reproduktoru.. Nevíte někdo co s tím?

Přikládám nastavení Bass Management

Předem děkuji za odpovědi.

Omalovanku mas omalovanu spravne, ale pocitac nefunguje omalovankami, ale za prve co za ovladac odkial presne si tam instaloval, bol vyslovene pre Win10? Za druhe, si si isty ze ten sub je zapojeny spravne? Za tretie, pozri sa aj ze co je nastavene vo Win v ovl.panely - zvuky, tam su aj podrobne nastavenia repro aj vsetko mozne.
Sub moze byt aj vadny, niekde inde hraje? Co presne su to za repraky?

BTW. uz si skusal restartovat tie Win? A skus aj zrusit tu bass redirection restart a znova ju zapnut a podobne. Preco pouzivas nekompatibilny Win10, a ne Win7 na ktorom vsetko funguje?

P.S. prostredny repro je na jacku spolu so subom, tak je mozne ze mas blbo jack strceny apod.