Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Záchrana dat z HDD

Zdravím poradno,
Pravděpodobně mi odešel HDD. Nejdříve nešel nabootovat windows, myslel jsem si že se zase pokazilo něco na windowsech tak jsem připojil flashku s Linuxem abych si přetáhl data na externí HDD a mohl windows přeinstalovat. Ale linux ten disk nevidí… Tak jsem zkusil disk přepojit do druhého PC a stále nic. Potom jsem zkusil disk přes redukci zapojit do USB, stále nic.
Nevíte náhodou jestli se dají data na disku nějak zachránit ? existuje nějaký software, který to umí ? Stáhl jsem „GetDataBack“ , ale tento program taky disk nevidí. Předem díky za radu.

Na PC ho nehladaj, tam byva len prach. Pytal som sa ci je v spravci zariadeni. Ak neni, tak je firma jedina moznost. Este si mozes pozret konektory ci nie su nejak urvate (studenak) na plosaku, a pripadne overit ze neni zakazany v BIOSe nejaky SATA radic a skusit aj iny port. Ale napr. ak ten disk cvaka, tak sa nemusis ani namahat a rovno ho mozes odniest niekam do firmy.
Nabuduce si data zalohuj, a nebudes musiet platit nejakym firmam 10-20litrov.