Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejdou spustit programy mimo těch Windows programů

Dobrý den, nejdou mi spustit programy na mém notebooku (Windows 10, 64bit). Jdou mi spustit pouze programy od Windowsu - můžu spustit: Edge prohlížeč, videa v aplikaci Windows Filmy, fotky v aplikaci Windows Fotky, MS Word/Excel, jednotlivé složky a další funkce, atd. Avšak nejdou mi spustit: nainstalované hry, ostatní prohlížeče Google Chrome a Opera, další aplikace Team Speak atd.

Když kliknu na ikonku nespustitelného programu, objeví to kolečko jakože to nabíhá, ale nakonec se to nespustí.

Možná že jsem něco nevědomky deaktivoval či vymyzal CCleanerem, ale jen možná, poněvadž jsem předtím než jsem notebook dal do servisu nevěděl co s ním je, že je tak pomalej, pokud si pamatuji vymazal jsem jen chache a další blbosti, ale mohlo se to stát. Dále jsem si hrál se System konfiguration kdy jsem zakázal všechny služby kromě windows služeb abych zjistil co to zpomaluje, to jsem ale už vrátil do původního stavu těsně před servisem.

je to pomůcka pro bezmozky, čili zastánců to má dost.
(anebo jen placebo na čistění tempů, jinak k ničemu)
zas tak neškodný není, trvale se tu objevují jeho uživatelé, kterým se pak systém chová nesmyslně a kromě reinstalace není jiná cesta, jak to opravit.

zaslepenými propagátory "čističů" jsou redakce obou hloupých časopisů, které v dalším čísle přináší "spolehlivé" návody na obnovu poškozených systémů.

To je velmi odvážné tvrzení, zabývám se léta testováním programů a CCleaner mi neunikl, zatímco na Win7 32 bit se obvykle nic nestane, u Win7 64 bit to skončí nefunkčností některých instalátorů a u Win 10 je to doslova katastrofa.