Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebooková klávesnice

Budu kupovat novou klávesnici, a nevím jestli mám radši zvolit klasickou klávesnici, nebo takovou tu notebookovou - s nízkopodlažními tlačítky.
Od kámoše jsem slyšel, že prý na té nízkozdvižné je větší množství překlepů ale píše se na tom líp, ale prý to není vhodné na hry, tak nevím.
Chtělo by to si to tak na týden půjčit z obchodu domů, protože na prodejně to nejde důkladně otestovat v praxi.

Jaké máte zkušenosti s těmito nízkozdvihovýma klávesnicemi?
Doporučíte radši klasickou, nebo tuto?

Podle mě je to hlavně o zvyku. Každý ti asi řekne něco jiného.
U domácího PC máme klasickou, ve škole nízkozdvihovou a na notebooku mám notebookovou a mně nejvíc vyhovuje ta nízkozdvihová a notebooková :-) Mám ráda placaté čudlíky :-) Přijde mi to pohodlnější než mačkat čudlíky nějak hluboko. Co se týče překlepů, tak já se překlepávám na jakékoli klávesnici. A s hrama nemám moc zkušenosti, já hraju zejména "myšoidní" hry :-)
Já bych brala nízkozdvihovou:-)

Jinak - nešlo by to koupit, týden ozkoušet a pak případně vrátit? Existují přece nějaké lhůty na vrácení zboží, ne?

Nie. Ak si nieco kupis v kamennom obchode nemas narok to vratit (ak to dovoli predavac tak to je jeho dobra vola). Ak si to kupis na dialku tak mas narok tusim do 14dni to vratit, a dokonca tusim je to tak ze "ak sa nedohodne inac", (= ak pri kupe zaskrtnes ze suhlasis s podmienkami, kde je uvedene nieco ine, napr. storno poplatok v takom pripade, tak si sa "dohodol inac").
P.S. Ale momentalne zhlavy si nie som isty, mozes uviest podla akeho zakona to o 30dnoch tvrdis?
P.S.2. http://www.spotrebitel.cz/article/articleview/9394/ 1/1364
Vratit tovar nejde. Takze prosim nebalamutit chudaka, najprv citat zakony az potom pisat.

to je pri internetovom a podomovom predaji (tusim do 14dni), ak sa nedohodne inac. Samozrejme moze skusit sa dohodnut s predajcom, mozno bude suhlasit (aj ked potom moze tvrdit ze sa na nicom nedohodli :)))
P.S. Ako som si uz vsimol ze je napisane nizsie - tiez by som nekupoval Genius.
Ked tak napr. Logitech.

Abych to uvedl na správnou míru:

v případě nákupu v klasickém kamenném obchodě, neboli v místě obvyklém pro provozování činnosti, zákonem stanovená lhůta pro vrácení zboží není. Tato možnost pro Vás v tomto případě ze zákona neexistuje. V případě, že Vám obchodník tuto možnost přesto dává, je to jeho nadstandardní služba a zároveň platí, že Vy se musíte plně přizpůsobit podmínkám, za kterých je ochoten tuto službu vykonat.

Pouze v případě nákupu přes Internet, teleshopping či jinou formu tzv. nákupu prostředkem komunikace na dálku máte ze zákona (§ 53 odst. 7 občanského zákoníku) právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů. Zároveň ovšem nesmíte zapomenout že dle stejného paragrafu odst. 10 má v tomto případě obchodník nárok na úhradu nákladů, které mu s tímto odstoupením vznikly.

Petr Machacek - spotrebitel.cz

Opravdu mel MM pravdu, moje mylne tvrzeni je nasdledkem reklam a teleshoppingu a podobnych 3,14covin.8-)