Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zostava do 450€ bez GPU

Dobrý večer,budem skladať novú zostavu s tým,že si moju terajšiu GPU nechávam. Čo sa týka zostavy,tak by som išiel do FX 8300 s lepšiou doskou a chladením a tým pádom by som ho vedel pretočiť cca na 4,5ghz... Som amd zástanca,keďže aj aktuálne používam amd a vlastne aj som vždy používal amd,no nebránim sa intelu - samozrejme ak je výkonnejší. Tam by som išiel do i5 6500 a nejaká lacnejšia doska,kedže i5 je zdatne drahší ako fx 8300. i5 sa mi nepozdáva z dôvodu,že si myslím,že v budúcnosti už 4jadrá stačiť na hry nebudú - Ak sa mýlim,tak sorry. Pc by mal slúžiť primárne na hranie hier,render,rýchly multitasking popr. streamovanie. Zase u intelu je výhoda nový socket 1151 - čiže je to pravdepodobne lepšia investicia do buducnosti.. Netuším čo by malo vyšší výkon,či pretočená fx 8300 alebo i5-ka.

zatiaľ čo som vybral:

CPU: fx 8300/i5 6xxx
moba: AMD:niečo s 970/990fx / intel netuším
RAM: 1x 8gb
case: zalman z1 neo
psu: zalman zm600-lx
hdd: 1tb

Ako by bol natom fx 8300 4.5/4.8ghz oproti skylake i5?

Ak by ste mali návrh na nejakú inú zostavu tak sa nebránim. Aktuálne mám fx 6300 na 4.1ghz - bol by tam velký nárast výkonu? diky.

AMD FX-xxxx nebyly špatné procesory, ale už mají svoje dávno za sebou. Výkon na vlákno a spotřeba i technologie jsou dávno na straně Intelu a to i ve vícevláknových operacích. FX-8300 bych volil ve velmi speciálních případech a i to bych si rozmýšlel.
Stačí dát jeden 8 GiB modul.
Do počítače se neinvestuje, počítač jsou vyhozené prachy, pokud nejde o pracovní stanici, která je na výdělek.

Este by som sa chcel spytat na i5 4670k kedze cpu chcem taktovat v buducnosti..a zatial by stacil stock cooler ktory ma narozdiel od skylaku..co som cital,tak skylake je len cca 6-10% viac vykonny ako haswell..a taktiec na lga1150 su aj lacnejsie dosky..

Nejen zdroj - proč tam jak jebnutej cpeš starej CoolerMaster? Taková SilentiumPC, tuž tu firmu nikdo nezná? (přičemž Regnum RG1 s druhým větrákem je daleko lepší volbou než většina skříní, při vhodné konstelaci se vyrovná až Zalman Z3+) Krále levnejch skříní?

Jestli CM kvůli M-Polovi, vyřiď mu, že dneska tohle je prostě starý.

Minimum: Seasonic S12II-520/620 (5let u prodejce)
Ideál: 550W Corsair RMx/EVGA G2, 650W Corsair RMx (EVGA 2/7 let, Corsair 5/10 let)
Pokud nevadí nižší účinnost: SS-850AM2 (M12II-850) na Digitoru (2186 Kč). Také 5 let záruka prodejce/výrobce.

EVGA - pokud během 2 let tak u prodejce - pokud se to stane v rozmezí 2 až 7/10 let, tak zaplatíte poštovné směrem jen do Mnichova (nejbližší sídlo) - tam se reklamují vadné zdroje dané společnosti a buď dojde k výměně (pravděpodobnější) nebo opravě.

Corsair - pokud během 5 let tak u prodejce - pokud se to stane v druhé půlce 1.dekády - posílá se ten produkt na reklamaci také do Německa, ale blízko k francouzským hranicím (přesněji do Freiburgu i/B), poštovné taky směrem jen tam.