Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD na systém

Zdravím, přemýšlel jsem, že bych si k mému PC koupil SSD na systém..a teď.. Stačí 120GB nebo 240GB? Chci to pouze na systém, vše ostatní si budu ukládat na 1TB HDD. A je nutné SSD? Zrychlí se tím např. boot PC atd.?

ne zcela, vlastne máš pravdu lebo pre vätšinu užívatelov je 120GB skutočne málo, viacerý potrebujú na OS + Aplikace (programy a hry) aspoň 256GB, no sú tu aj používatelia ako ja, ktorým 120GB stačí a vtedy skutočne to vyhozené peníze nejsou,... je to len o používatelovi, len málo je takých čo sú schopný mať zaplneno 62GB na 128GB SSD a 2GB na 1TB HDD ako ja. :D

Takto typicky vyzerá moja partícia E na mojom HDD

[img=http://s32.postimg.org/4rkbt5pjp/screenshot_198.png]http://s32.postimg.org/4rkbt5pjp/screenshot_198.pn g[/img]

a na druhej partícii na D to je skoro to isté,... na HDD mám 2 partície,...

C:\ mám SSD

zas na druhú stranu by mi 8GB RAM nestačilo :D

A doporučili byste mi nějaký ssd? Slyšel jsem, že ty HyperX jsou dobré, ale někdo se tu zmiňoval ještě o Crucial MX200. A ještě pak mám dotaz, nikdy jsem SSD neměl a nevím, kam se zapojuje, poradíte mi tu nebo mám kouknout na nějaký tutoriál na youtube?

SSDčka existujú klasické SATA, čož sa zapojuju rovnako ako HDD, pak ešte M.2, a pak PCI čo sa zapájajú jak rozširujúce karty.

V tej cene ale všetko budete mať sata, doporučuju práve Crucial MX200 256GB alebo Samsung EVO850 256GB,... Od Kingstonu sú hyperX dobré, no tie dve sú lepšie,... Kingston V300 bych bral do lacnejších sestáv, hyperX je taký stred medzi Samsung Evo 850 a Kingston V300

OMG PRO jsou MLC!
Testů na MX200 jsou hromady, stačí si pročíst. S klesajícím free space jde jejich výkon razantně dolů.

535 jsou poslední dobré Intely, protože jsou rovněž MLC, i když jsou výkonem spíše průměr (největší plus je u nich záruka 5 let).

Jestli nevíš, jaký je z hlediska životnosti a spolehlivosti rozdíl mezi MLC a TLC, postrádá smysl se s tebou dál bavit...

Ja vím jaký je rozdiel medzi MLC a TLC, ostatne TLC neni zas takovej problém... býval když maly malé kapacity, pri týchto kapacitých s wear levelingom TLC prežijú klidne aj 8 let. Áno MLC sú "lepšie" ale i tak si priplácať za lepšie asi nemá smysl když je velká šanca že skor odyjde iná časť HW,...

kokos, este dakto vobec riesit TLC vs MLC vs SLC a podobne haluze?
kolkym z vas chcipol takyto SSD pred koncom zaruky? Isto vas nebude tisic, aby sa to povazovalo za nejaky strasny problem a SLC ci MLC-ckari sa mali povazovat za nadludi.

Pokym ten TLC SSD umre, bude este 3x vymeneny kvoli kapacite a pripadne aj kvoli rozhraniu (PCIe M.2) a nie kvoli tomu ze by sa uprepisovali bunky na smrt.

Mam 840evo 120GB takmer dva roky a so zapismi som na 9TB. A to by mal vydrzat zo 20-30TB, takze co nam to dava, 5 rokov a viac. Viete co je v IT 5 ci viac rokov, co sa za ten cas vie zmenit?

A nejaky exot tu masturbuje ze ma MLC a pritom stejne ten svoj super-duper SSD vymeni, lebo kapacita ci rozhranie, ako som pisal. Takze nejake reci ohladom zivotnosti maju do neho aku vahu? Ziadnu.

Takisto sa bavit o rychlosti nieje az tak dolezite. 98% ludi na to SSD raz daco zapise a potom sa uz len cita.
Pri rychlosti sekv. citania a hlavne 4k suborov, co je pri SSD to hlavne bezny user nic nepociti, aj keby bola rychlost zrazu polovicna. Pretoze oproti HDD to bude stale raketovo rychle.

ja beru taky do lacných Kingston UV400 alebo Kingston V300,... ostatne on nemá zas tak lacnú sestavu a tam už bych rozmýšlal skôr nad Crucial MX200 alebo Samsung 850 EVO,... Kingstony bych bral skôr do PC tak za 15K,... od 20K už hore zmínené.

Z jeho odpovědí je očividné, že na tom SSD bude chtít nahánět každý MB dat. Já jsem pročetl stovky zahraničních recenzí, jestli jsi líný nebo neumíš anglicky, tak tady je to napsáno i v češtině: http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky-cd-dvd-br/ 35027-240gb-ssd-kingston-hyperx-savage-a-crucial-m x200-v-testu?start=11

Crucial MX200: Poté, co se disk zaplní zpoloviny, klesne rychlost zápisu o čtvrtinu a s dále zaplňovaným diskem bude jistě klesat ještě víc.

Už jsem to psal výše a potřetí to opakovat už nebudu.

120GB je ve skutečnosti asi 110GB, od toho si ještě odečti 15-20% spare space, to máš 88-93GB, takže ano, na OS a nutné programy to stačí.
Jinak boot se ti zrychlí neskutečně, já jsem po zapnutí na ploše ještě dříve, než se zapne monitor :-D

Ja osobne doporučuju jen Crucial MX200, Samsung 850EVO, Intel 535, alebo Kingston V300 / hyperX všetky sú dobré, aj keď Kingston V300 bych bral len do levnejších sestáv,... výber je už jen na Vás, Vy ste tu odporučení dostal už dosť.

Mimo téma.. ještě musím koupit novou UPS. Jakou byste mi doporučili, když mám tento PC:
CPU: Intel Core i5 4460
GPU: MSI GTX 650Ti 2gb
RAM: 8gb 1600mhz
MB: ASUS B85M-GAMER
ZDROJ: Corsair RM 550x?
Kdybych na něco důležitého zapomněl, tak mě doplňte. (myslím něco z PC)