Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SD karta záchrana dat

Ahoj,

Mám Micro SD kartu kterou jsem vytáhl z telefonu u kterého mě prskl display (spadl mě ze stolu)

od té doby se snažím kartu probrat zkoušel jsem tel PC (čtečka v SD "náhubku") ale PC ani nezareaguje...

mám na kartě dost duležité věci ... dá se s tím ještě něco udělat nebo jsem v ... ?

Pokud to kartu opravdu nenajde, neni ve spravci disku nebo ve spravci zarizeni, tak bohuzel, preci kazdy vi, ze na sd-kartu nebo flash pamet se dulezita data bez zalohy jinde nedavaji.

Druha moznost je, ze se to jen nepripoji viditelne, protoze je to sifrovane na tom telefonu, to jses pak v ... nebo ze je tam nejaky format karty, ktere tve Windows neumi, potom to muzes zkusit rozjet pod linuxem.

Jinak pokud je karta opravdu odpalena, tak existuji jeste dve moznosti, ktere skoro nikdy nepomohou, ale co vis. Bud to dat zamrazit, ale tak aby se ti na kartu nechytla namraza a nenavlhla nebo naopak zapect. A potom rychle zkusit, jestli nahodou se jeste na chvili neozivi.