Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba monitoru

Zdravím
mám menší dotaz vím že Nvidia dělá G-Sync a AMD GPu to mají pod názvem FreeSync.
když mám dejme tomu GPU co má G-sync nebo GPU Freesync podporu je dobré u her to mít zaplé ikdyž třeba monitor tu podporu nemá? a ted když vybírám monitor je dobré brát aby měl dejme tomu tu podporu co podporuje GK nebo je to k ničemu? jde mi o to podle čeho volit nejlepší plinulost obrazu aby se nesekal atd.. nebo na tom nezáleží a stačí mít vykony HW ?

Ještě jsem zrovna koumal co za GK a jelikož mám TV s 4K místo monitoru řekl jsem si že vezmu 1070 neříkám že na ní musím rozjet hry ve 4K ale když bych vzal dejme tomu i nějaky monitor tak ten ve 4K určitě ne to bych si asi nepomohl a když bych si vzal monitor s nišším rozlyšením pač rozdíl v dnešní době asi znát nějak extra nejde tak stačí jen 1060 nebo RX 480 ne.?? co ty myslíš ? co by jsi z toho volil a dejme tomu i nějaké ty monitory na doporučení či GPU ? (měl jsem jasno že vezmu s Chladičem od MSI Gaming měl jsem ji na 390 a ticho a teploty dobré ale viděl jsem nějaky test a přemýšlím že zkusím GK 1070 od Palit viděl jsem nějaké testy na hlučnost a teplotu a vedla si skvěle co myslíš ? nějaká zkušenost ? a nebo zustat u MSI ?)))

Já si myslím, že i GTX 1060 pokud snižíš detaily, tak rozehraje i 4K. Jasně není to žádné terno, ale pokud mám v Crysis 3 1920x1080 naplno (skoro) %70-80fps tak když dám ne naplno tak i 4K pojede. Jinak ano GTX 1070 je lepší volba, až na cenu.

Dodám, že jsem např. Wolfenstein: The Old Blood nastavil uplně naplno a odehrál v pohodě v 1920x1080.