Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Značení vývodů z reprobeden

Prosím o radu.Dostal jsem dvě,třípásmove reprobedny z připojenými kabely,které nemají zástrčky a nemají ani barevné,nebo jiné označení + a- vývodů.Prý to jde nějak zjistit baterií a pohybem membrán reproduktorů.

Problém je s fází. U sterea bys to možná ani nepoznal (pokud by byly obě bedny stejně), u vícekanálového systému by mohl být problém s lokalizací prostoru a menším akustickým výkonem (to ale i u sterea). Woofer je kapitola sama o sobě: pokurvíš-li fázi, duní to a skuhrá, hodně těžko se pak hledá umístění bedny v obýváku. Lepší SW mají fázi volitelnou přepínačem, takže už ani to neskýtá problémy.