
C# - Návody
Ahoj, rád bych začal programovat v C#. Tak se chci zeptat, jestli neznáte nějaké české návody?
Ahoj, rád bych začal programovat v C#. Tak se chci zeptat, jestli neznáte nějaké české návody?
Předmět | Autor | Datum |
---|---|---|
krok cislo 1: nauc se anglicky
krok cislo 2: zacni programovat
budes to mit o dost jednodussi chytrak 31.07.2016 11:41 |
chytrak | |
Chytrák
• Aha, protoze ty uz aji programujes ? Ha ha ha...
• Anglictina se hodí, ale není podmínkou,… nový XoXoChanel 31.07.2016 13:03 |
XoXoChanel | |
Anglictina se hodí, ale není podmínkou, osobne umím je technickou anglictinu a nepotrebuji na progra… nový wam_Spider007 31.07.2016 16:02 |
wam_Spider007 | |
• Ono, za programátora se nepovazuji, ono ani nejsem.
• Co se programování tyce, jsem zacal praktick… nový XoXoChanel 31.07.2016 16:13 |
XoXoChanel | |
Na tohle ale v klidu stačí odborná angličtina. Nemám nejmenší problém se čtením dokumentace či poklá… nový Wikan 31.07.2016 16:56 |
Wikan | |
Francouzi to možná dělají schválně z patriotizmu. Už jsem mluvil snad s každým mimo Eskymáka, třeba… nový karel 31.07.2016 17:08 |
karel | |
Jestli to nebude tím, že tady snad 15 roků žil, když byl českou šachovou jedničkou (a pak ještě i Sl… poslední MaSo 01.08.2016 08:04 |
MaSo |
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
krok cislo 1: nauc se anglicky
krok cislo 2: zacni programovat
budes to mit o dost jednodussi
Chytrák
• Aha, protoze ty uz aji programujes ? Ha ha ha...
• Anglictina se hodí, ale není podmínkou, osobne umím je technickou anglictinu a nepotrebuji na programování víc.
Takové rady staré baby, jsou k nicemu, to je jak napsat NAUC SE POCITAT, není z neceho, co ví kazdé malé díte nebo ze selského rozumu udelat chytrost..
Na samotne programovanie anglictinu nepotrebujes. Ale potrebujes to na ine veci. Napriklad len taka dokumentacia .NET je cela v anglictine. Taktiez dokumentacie k drvivej vacsine 3rd party kniznic je tiez v anglictine. Ak ti nieco nefunguje a potrebujes si pomoct googlom, tak s cestinou si mozes tak maximalne piskat.
Pokial neprogramujes v style podmienky-cykly-writelne a spaghetti kod v main funkcii, tak s anglictinou pocitat musis. Aspon zakladnou. K ostatnemu pomoze aj slovnik.
• Ono, za programátora se nepovazuji, ono ani nejsem.
• Co se programování tyce, jsem zacal prakticky jeste tesne pred .net s VBasic, dnes prevázne PowerShell a Azure. (naky mensí zaklad c# pro tvorbu aplikací na WPhone)
• No a práve u toho VBasic ktery je více na slova nez c# nebo javascript (které dle mne velmi velmi príbuzné), mi stacila opravdu jen technická anglictina, potom ze jsou fóra/support prevázne v ANG, není az takovy problém, ale souhlasím ze by se na ro nemelo zapomínat, osobne trávím hodne casu práve na uvedenych support tak vím ze by se ANG urcite hodila, ale nejsem odsouzen jen na Cestinu, tak ang moc neresím.
* Navíc se chce c# teprve ucit, nejaké pocátecní slovícka typu While, Switch, Else se naucí po ceste, nez ho cely CSharp prestane bavit, jak uz to byvá
GarexCzechV2
[TiP] ~ Stranku osobne neznam, ale po rychlém nahledu, obsahuje hodne né jen zakladnich navodu, které se ti mohou hoit /v cestine : csharp
Na tohle ale v klidu stačí odborná angličtina. Nemám nejmenší problém se čtením dokumentace či pokládáním odborných dotazů na internetu, ale že bych uměl dobře anglicky bych se tvrdit neodvažoval. Když na mě spustí rodilý mluvčí, tak mám co dělat, abych se aspoň trochu chytnul. S nerodilými mluvčími je to jednodušší, mluví pomaleji a používají jednodušší věty. Je teda fakt, že často zvláštně vyslovují - třeba Francouzi jsou v tomhle experti.
Francouzi to možná dělají schválně z patriotizmu. Už jsem mluvil snad s každým mimo Eskymáka, třeba s čínskou generálkou, vládnoucí perfekní angličtinou. Fenomén je Sergej Movsesjan, ten se snad naučí každý jazyk během týdne. Na jeho tátovi se dá poznat, že je odjinud, i když mluví česky hodně dobře, na synkovi těžko nebo spíš vůbec.
Jestli to nebude tím, že tady snad 15 roků žil, když byl českou šachovou jedničkou (a pak ještě i Slovenskou)...