Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce s fotkami

Zdravím,
chtěl bych se zeptat zda existuje nějaký program nebo něco takového na odstranění něčeho, co zakrývá část fotky, kterou chci vidět.
Předem děkuji za rady a návrhy :-)

záleží aj od velkosti obdelníku,... ak je velký je problém, to by bud bola kvalita hrôza alebo by nebolo možné nijak odstrániť,... pri velmi malom jde dopočítať obsah z okolitých pixelov, i tak to nebude presne to isté čo bolo pôvodné.

;-) klidně i čtverec. vysvětlíme si to na míse s ovocem.

třebas tady:
[408HS0403-obraz-nadherne-ovoce.jpeg]

vidíš jablko, hrušku, hrozno. to co je uvnitř mísy nevidíš. na to není obrázková informace. může tam být cokoliv.

obyčejně, když se dělá kompilace, tak se originál dělá do vrstev. na retuš se dají použít třeba klonovací razítka. nemusí to být programy za tisíce. přítulka používá na retuše 602photo a dosáhla v něm naprostého mistrovství, že kdyby zkolaboval registrační server 602sw, tak nechá zavřít internet.

jistá šance, co bylo v originálu se stala tuším německé moderátorce tv. si někam dala profilovku s dekoltem aby to vypadalo jako že je nahoře bez. exif miniatura ukázala, že to opravdu bylo nahoře bez.

menšie objekty jde nahradiť spôsobom že vypočíta do daných pixelov obsah a farbu podle okolných pixelov, ostatne ak by to byla séria fotiek z rôznych uhlov, jde dokonca vytvoriť 3D model a odstrániť teleso a pak vykresliť do 2D súbory bez objektu, vtedy je to dokonale presné ale na to potrebuješ aspoň 10 fotiek staticky presne rovnaké objekty fotené z rôznych uhlov, pri jednej jedinej fotke môžete zmazať len tým že dopočíta obsah z okolných pixelov, ostatne na druhú stranu ak by za menšími objektami (žltá škvrna vo Vašom prípade obdélnik a pod) maly byť pôvodne vykreslené neco ešte detailnejšie, detaily zmiznú, kvalita snímky v danom mieste sa zníži, a celé to bude jaksi nedokonalé,... úplne presný originál vytvoriť nejde ak máte už len poškodený,....