Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router - jak vybrat správnou kapacitu

Mám doma Wifi router WIRELESS GREYRAPID. Router má jednu anténku a slouží třem počítačům. Je umístěn v přízemí, kde je hlavní PC a další 2 PC jsou o patro výš. Signál se v poslední době velmi zhoršil, jak u hlavního a pochopitelně větší zhoršení u dalších počítačů v patře. Můj dotaz zní, jaký router zlepší signál. Zda je dobrá nějaká značka (router s více anténkami) nebo stačí jen něco dokoupit ke starému routeru. Ještě mám poslední dotaz, zda není lepší pro dva počítače v prvním poschodí pořídit samostatný router. Obávám se, že vzdálenost je velká a problémy se signálem budou stále.
Předem děkuji za odpověď
Olop

Dobrý den, router a kapacita nemá nič spoločné,...

ostatne ak potrebujete zlepšiť kvalitu signálu dá sa na routery vymeniť anténa z 2dbi na 5dbi alebo 8dbi a podobne,... TP-LINK TL-ANT2409CL
ak chcete zvätšiť pokrytie (dosah) vtedy je lepšie riešenie repeater alebo extender napr. TP-LINK TL-WA855RE alebo ASUS RP-N12

možnosť je aj zapojenie dalšieho routera, a to spraviť z druhého routera (prípadne AP) tzv. wifi switch, aneb z LAN portu prvého routera do LAN portu druhého, iba kanál sa nastavý na iný ostatok je stejné (SSID, Heslo a pod).

Obávám se, že vzdálenost je velká a problémy se signálem budou stále.

ano.
kde se používá více wifikrámů (asi 2.patro) pořídit druhý router, např wr841n.
schodištěm vytáhnout do horního patra kabel pro kabelové propojení lan částí - z horního routeru bude jen wifi-switch.

pokus bys do domácnosti plánoval nas disk na síť (sklad filmů, zálohy), bylo by lepší přikoupit gigabitový router.

Tak samo od seba sa nic nezhorsi, bud niekto v tvojom okoli nainstalil nejaky wifi vysielac alebo iny zdroj rusenia (janeviem ci bezdrat mys alebo co) na stejnom kanale, alebo sa nieco stalo s routrom (napr. niekto ho presunul na ine miesto, pohol antenou do inej polohy, apod, alebo ma zavadu)
Mozes skusit na routri v nastaveniach zmenit kanal. Alebo ho vypnut a o minutu zapnut ak je volba kanala na automatike. Ale aj potom by som skusil rucne nastavit ine kanaly.