Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 10 000 Kč

Dobrý den,

byl by prosím někdo ochoten poradit při výběru notebooku pro mojí matku? Její cenová představa je do 10 000 Kč. PC využívá hlavně na filmy, internet a čtení knih. Nepotřebuje žádné extra "vychytávky", hlavně aby byl spolehlivý a vydržel co nejdéle.

Předem děkuji za jakoukoliv radu - ať již na konkrétní model nebo jen značku.

PS: omlouvám se pokud je tu více takových témat.
PS2: hned pár řádek pod tímto jsem si všiml podobného tématu, které jsem předtím přehlédl. pardon
Změna kategorie, původně: PC sestavy. PC sestavu matka nechce. (karel)

Sám přesně nevím, matka má nějaký "věrnostní bonus" a aby se vešla do možnosti jeho uplatnění cena nesmí být vyšší než 14 080Kč

http://notebooky.heureka.cz/asus-f555lf-dm274t/#se ction

http://notebooky.heureka.cz/lenovo-thinkpad-edge-e 560-20evct01ww/#section

Mohl bych Vás tedy požádat o doporučení modelu který byste si vybral Vy? (nemyslím z těchto dvou linků, ale kdybyste museli vybírat notebook pro sebe do ceny 14 080 :D )

Alternativa
• Zrejme nejde presne o to co hledás, ale premyslel jsi o alternative koupe Tabletu na místo NTB ?
*Na zmínené vyuzití, poprípade stací CPU typu Intel Atom x5/7 nebo ARM (dostacující i na rozlisení FHD@1080p), nekteré tablety mají i lepsí typ zobrazení a to za nizsí cenu, kde ctení je podstatne príjemnejsí, moznost zmeny pozice zobrazení, coz je u
NTB skoro az nemozné :-)
#Nasledovne i OS ktery je v Tablet, kupríkladu Android, iOS, nebo dokonce Windows RT, ktery není tak nárocny na HW, kde nemusís zakupovat nic extra vykoného/drazsího.

• Zda-li potrebujes NTB tak zakup NTB, muj príspevek muzes brat jen jako moznou levnejsí alternativu ;-)