Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pop up viry

Zdravím.
Poslední týden se mi při každém spuštění PC sám od sebe zapne Chrome a spustí stránku Zodiac-game.info
Kdykoliv se zapne tato stránka tak se mi zároveň ale vypne i antivir (Avast)
Zkoušel jsem několik návodů pomoci různých anti malware programů atp, zkoušel jsem i projet PC přímo Avastem, ale ten jako jediný nedokáže nic najít..

Jednou mi pomohl (asi na 2 restarty PC) program adwcleaner, ale dopadlo to tak že místo Zodiac-game.info se mi spouštěl kibaki.org

Chtěl jsem PC dát do továrního nastavení, ale jelikož mám momentálně Win10 a při koupi jsem měl Win7, tak nevím jestli bych mohl znovu upgradovat na w10 když už není zdarma..

Za jakoukoliv pomoc budu moc vděčný, už vážně nevím co mám dělat.. :/

Je tam spoustu návodů, ale v každém píšou ať odinstaluju všechny věci co mi Zodiac nainstaloval do PC, vymažu různý registry atp atp... jenomže ať projíždím kde chci, tak nikde prostě nic.. a když zkouším druhou část návodu přes ty anti-virové programy, tak to zabera jen na pár restartu a nebo vůbec..

Jak by to bylo s těmi Win10? Když jsem si je jednou zarezervoval a nainstaloval tak si je už můžu kdykoliv zase nainstalovat od znova??

V prohlížečích jsem zkoušel už snad vše.. kompletní restart, změnění home stránky, nový profily, smazaní cookie atp.. nic nefunguje a právě se mi stala další divná věc, z ničeho nic se zaplo CMD ale bylo kompletně černé, nic to nepsalo.. může to mít spojitost s těmi viry??

Zkusils už ten MBAM? Další možnost je třeba Eset online scanner nebo nějaké AV bootovací CD.

C:\Program Files\Common Files\System\zodiac-game.info .exe
C:\Program Files (x86)\zodiac-game.info\
C:\ProgramData\TEMP\zodiac-game.info
C:\Users\Default\AppData\Local\Temp\zodiac-game.in fo.exe
:\Users\your user account\AppData\Roaming\zodiac-game.info
C:\Windows\System32\drivers\zodiac-game.info.sys

Fakt nic, ani v registrech?

Tak právě jsem dodělal ten MBAM, našlo to 5 virů, 4 pop up z toho 1 byl trojan.
Všechno se to schovávalo mezi Adobe programy proto jsem to nemohl najít a v registrech byl schován ten startující sviňák na tu stránku přes Google a další prohlížeče. Ovšem pořád to nevyřešilo tu zvláštnost proč se mi při startu PC automaticky vypne Avast. Tak zkusím ho nahradit za ten ESET.

A jen by mě zajímalo jestli nemůžou být někde pozůstatky po tom viru jestli nemám ještě PC pročistit nečím dalším? Taky se mi při startu teď samo od sebe otevírá nastavení systému, nevím jestli by to mohlo mít něco společného s tím vším.. jen mi to přišlo divné.

Nic zajímavého to nevypisuje se mi zdá

# AdwCleaner v5.201 - Log vytvořen 01/08/2016 v 16:16:24
# Aktualizováno 30/06/2016 by ToolsLib
# Databáze : 2016-07-31.4 [Server]
# Operační system : Windows 10 Pro (X64)
# Uživatelské jméno : homework - HOMEWORK-PC
# Spuštěno z : C:\Users\homework\Desktop\Hry\adwcleaner_5.201.exe
# Nastavení : Čištění
# Podpora : forum

***** [ Služby ] *****

***** [ Složky ] *****

***** [ Soubory ] *****

***** [ DLLs ] *****

***** [ WMI ] *****

***** [ Zástupci ] *****

***** [ Naplánované úlohy ] *****

***** [ Registry ] *****

[-] Klíč Smazáno : HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wek yb3d8bbwe\Children\001\Internet Explorer\EdpDomStorage\chrome-64-bit.en.softonic.c om
[-] Klíč Smazáno : HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wek yb3d8bbwe\Children\001\Internet Explorer\EdpDomStorage\softonic.com
[-] Klíč Smazáno : HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wek yb3d8bbwe\Children\001\Internet Explorer\DOMStorage\chrome-64-bit.en.softonic.com
[-] Klíč Smazáno : HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion \AppContainer\Storage\microsoft.microsoftedge_8wek yb3d8bbwe\Children\001\Internet Explorer\DOMStorage\softonic.com

***** [ Prohlížeče ] *****

*************************

:: "Tracing" klíče smazány
:: Nastavení Winsock vyčištěno

*************************

C:\AdwCleaner\AdwCleaner[C1].txt - [2451 bytů] - [29/07/2016 11:28:29]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[C2].txt - [1750 bytů] - [01/08/2016 16:16:24]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[R0].txt - [30214 bytů] - [27/05/2015 15:10:20]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[R1].txt - [8108 bytů] - [27/05/2015 15:57:28]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S0].txt - [7411 bytů] - [27/05/2015 16:02:13]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S1].txt - [2483 bytů] - [29/07/2016 11:26:17]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S2].txt - [2073 bytů] - [01/08/2016 16:07:34]
C:\AdwCleaner\AdwCleaner[S3].txt - [2146 bytů] - [01/08/2016 16:14:10]

########## EOF - C:\AdwCleaner\AdwCleaner[C2].txt - [2262 bytů] ##########

Jinak teď když jsem restartoval PC tak to začlo od znova.. opět spustí se PC vypne se tentokrát Windows Defender, spoustí se místo Chromu ale Microsoft Edge a zde se spustí rb-kibaki.org a po pár vteřinách se to přepíše na Zodiac-game.info.

Dál se to zhoršilo tím že se mi asi 3x po sobě spustilo Nastavení -> Systém -> Výchozí aplikace. A občas na mě problikne cmd.exe ale nic nevypisuje.. Vůbec nechápu proč

při každém spuštění PC sám od sebe zapne Chrome a spustí stránku Zodiac-game.info

Zkontroluj Plánovač úloh a položky v msconfig (karta Po spuštění).
Zkontroluj si, co obsahuje zástupce, kterým spouštíš Chromáka, v poli Cíl. Cokoliv za .exe vymaž.

Když se snažím spustit Plánovač úloh tak na mě vyskočí asi 20 chyb a pak to píše : Služba plánovač úloh není k dispozici. Služba se pokusí o nové připojení a stále se to opakuje, pak na chvilku to nepíše žádnou chybu a asi po minutě program přestane pracovat.. Nemůžu si ale ani zkontrolovat co obsahuje zástupce, jelikož nedokážu najít kde se nachází exe soubor prohlížeče Microsoft Edge..

je velmi chytré si ořezat názvy záložek, ať nevíš kde to hledat. příště: alt+printscreen

run/logon: java - pokud nehraješ minecraft, odinstalovat z windows. je to věčně děravý bordel.

services: zakázal bych jen "adobe arm" a "wmpnetwork", i když jsou prý neškodné.

naplánované úlohy:
zakázat driver booster, nepotřebuješ rozjebávat funkční drivery. to je jen pro lamy.
žluté krámy jen zrušit zatržení, viz kolega.
máš tam 5x úlohu pro defender - proč? stejně nic neumí, stačí 1x
zrušit media player networ.

červené services: mě to všechno připadají jako originální součásti z windows, ale můžeš si vlézt ve správci souborů na disk a pravým myšem se podívat do jejich vlastností, nebo porovnat datum s ostatními soubory (setřídit). nebo podovnat s jiným pc se stejnými windows.

taky nutně nemusí být v naplánovaných úlohách, můžeš zrušit zatržení, systém bude fungovat i bez toho.

edit:

Služba plánovač úloh není k dispozici.

ten systém je celý roz....
1) v příkazovém řádku cmd.exe (jako admoš) spusť:

sfc /scannow

2) edge: to jsou windows 10 (nový systém) a už potřebuje opravu??

Takže jsem odinstaloval všechny programy které jste mi řekli, odškrtal jsem ty žlutě vyznačené programy. Ale stále mi to nepomohlo s tím Zodiac-game.info. Další restart a už znovu se to objevilo, tentokrát už jen ten pop-up jinak cmd ani systém okno nevyskočilo.. Takže nějaké další návrhy jak se toho svinstva zbavit?

můžeš zkusit vyhledávání v registrech na jméno serveru nebo ip adresu:
zodiac-game.info [37.48.81.151]

znovu spustit adwcleaner, zda ukáže nějaké položky

jestli používáš prasečí prohlížeč chrome, ani se nedivím. odinstalovat, smazat profil chrome v %appdata% (spíš přesunout jinam kvůli personáliím), nainstalovat znovu.

už asi 40 minut to pořád hledá

že ty hledáš celý nesmyslný řetězec název domény s [ip adresou] dohromady?
i tak to byl jen pokus, častěji bývá cíl přímo binárně v .exe, s tím jsme neuspěli.

a teď dotaz: cos udělal se zaspywarovaným chromem? dostal jsi návod na odinstalaci a vyhození profilu pryč (protože odinstalace ho nezruší). stalo se?
a ještě v program files (x86) bych zkontroloval, že nezůstal žádný adresář "chrome", ve kterém může zbývat "extensions".

Jo hledal jsem celý řetězec.. nevěděl jsem že jen část moje chyba..

První jsem odebral ten profil z %appdata% poté jsem odinstaloval celej Chrome, vymazal i pozůstatek složky a zkontroloval jestli je ten profil vymazanej, všechno je pryč a hned po restartu se mi otevře opět Microsoft Edge (Jelikož je teď jako výchozí prohlížeč) a spouští se to přes něj.. takže to víceméně asi ničemu nepomohlo

Jediný cracky který jsem stahoval a potřeboval použít byli na anti-malwerové programy které mi byli doporučovány, ale měli funkce čištění až po zaplacení.. Tak jsem nechtěl nic riskovat kdyby to nefungovalo jak má (Jakože ty programy snad ani nic nenašli..) Jdu zkusit restartovat PC jestli se to opět objeví. Mám zkusit ještě nějaký další anti-virový program?

MBAM jsem už použival včera v nouzovém režimu, pomohl mi na 2 restarty. Pak se opět začal otevírat prohlížeč s tou stránkou.
adwcleaner jsem ještě nezkoušel v nouzovém, tak to ještě půjdu zkusit.
A Eset jsem zkoušel celou noc.. 8 hodin to scanovalo a našlo to ty cracky atp.

Jediný cracky který jsem ... potřeboval použít byli na anti-malwerové programy které mi byli doporučovány, ale měli funkce čištění až po zaplacení.

že jsem tak smělý, co to bylo za fórum, kde ti doporučovali trial/placené verze?

Jakože ty programy snad ani nic nenašli

a samozřejmě jak vidíš, nic placeného nepotřebuješ, jde jen o placebo za výpalné.

jinak tam máš zavirovaný i starý windows.old - uživatel homework je fajn na sdílení virů.

to je jen ukázka, že to bylo zavirované už za win7.
zajímavý je na tom napadený účet homework v obou verzích windows, ačkoliv tam domácí síť údajně není nastavena, jako cesta pro automatické šíření virů je to "skvělá" vlastnost od mrchosoftu.
jestli jsi na w10 přešel déle než před měsícem, už nefunguje obnovení zpět a celý windows.old můžeš smazat.

pravda. ale souvislost bude, že když s ním vyjebe, tak s ním zase potom vyjebe ten americký v podobě w10. koloběh života. autoruns si user bude bát spustit.
hezkej obrázek: http://pc.poradna.net/file/view/26526-screenshot-1 -png v koši se můžou vkládat i jiné soubory, které explorča nezobrazí. takových schovek je. jedno mají ty sviňuchy společné. potřebují si zajistit spuštění. takže autoruns.

jaký je rozdíl mezi vymazán a vyléčen smazáním mi navždy zůstane záhadou.

C:\Users\homework\Downloads\[CzT]Dying_Light_The_F ollowing_Enhanced_Edition_2016_CZ_.torrent
C:\Users\homework\Downloads\[CzT]State_of_Decay_Ye ar_One_Survival_Edition_Day_One_Edition_2015_CZ_.t orrent

Otázka zní, jestli má vůbec smysl se nějakým čištěním zabývat. Možná by bylo lepší nainstalovat Windows a ovladače, chvíli se ovládnout, nervat tam cracky a udělat image. Před spaním to vždy dát ze zálohy obnovit a začít každý den znova.