Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poslední doladění sestavy více ram?

Zdravím, před nedávnem jsem zde získával informace ohledně sestavy, za což jsem moc rád, protože mi tu pár lidí moc dobře poradili. Zítra mi přijdou poslední komponenty a hurá do stavby.
Před tím ale bych moc rád něco věděl a to ohledně ram, mám zakoupeno 2x4GB hyperX od Kingstonu a zajímá mě, zda mám dokoupit další 2x4GB, jde mi o to, jestli to pro mě bude nějaký přínos, nebo bohatě vystačí 2x4GB.
Sestava:
Deska: Msi z170A tomahawk
Procesor: I7-6700K
Ram: Kingston hyperX Fury 2x4GB
Chlazení: Scythe Ninja 4
Zdroj: 620W seasonic 80plus Bronze
Grafická karta: 2x nereferencni rx480 8GB od MSI / Asus strix - hned jak se začnou prodávat

Tudíž mě zajímá, zda mám přikoupit další 2x4GB ram :)

Budu rád za každou radu a předem se omlouvám za drobné chyby, jelikož píši z telefonu.

2x4 stačí v pohode skoro každému uživatelovi (mne ne, ale ja nejsem normální), ostatne ak Vám to bude málo môžete hocikedy dokúpiť rovnaký 2x4. ostatne kupiť, vratiť, kupiť a dokolečka je asi kus nesmysl,...

jde mi o to, jestli to pro mě bude nějaký přínos, nebo bohatě vystačí 2x4GB.

• Tak prinos, muze se hodit, obzvlast, zda-li nechces brzo UPgradovat, proc ne, zalezi na jakém rozliseni chces hrat, HD,FHD, 2K, 4K ?, budes pouzivat <VR> ? (krafickou kartu mas na to dostatecne vykonou), klidne ty "2x4Gb" jeste dokup, ale vice FPS necekej.
* Fakt ze '16Gb' Zacina byt optimalni prumer, neznamena, ze si s 8Gb nevystacis..

[TiP] ~ Podivej se pri hrani her, které hrajes, jaké mas vytizeni <RAM>, kde sam uvidis a dostanes odpoved na svou otazku, zda-li porebujes UPgrade nebo ne.

Mnohokrát děkuji za objasnění :-)
Hraní bude v 1080p o nějakém VR nebo 4K budu uvažovat možná tak za 5 let jestli vůbec, hry nejčastěji asi The Forest, Witcher 3, Fallout4 a remaster skyrim, občasně world od warcraft.
Uvolnili se mi nějaké finance kvůli koupi procesoru za dobré peníze, tudíž vezmu ten další 2x4GB ram.
Ještě jednou vám děkuji :)

ne, moje stanovisko je:

8 GB pro Skypisty, Fejsbucaky a nezurive surfare
16 GB pro hrace a zurive surfare, zvladne i lehky VM nebo programy narocne na pamet
32 GB a vic pro vice VM

jinak nikde neni napsano, ze RAMky budou porad takhle levne. pokud se teda v tomto odvetvi silne neorientujes, tak proste nevis. staci se podivat na historii, zdrazeni z nizkych cen byla spousta.

tvoje stanovisko? je vtipné?

nechceš mu odporučiť tohle? 3HE Intel Dual-CPU RI2316+ Server

jaj počkať ty seš ten čo si myslí že xeon sa nedá taktovať a ten čo ich zásadne neodporúča pre hry, pričom krom pár drobností je to skoro to isté ako I7 bez IGP, pričomž bys pri I7 zbytočne platil viac (práve kvoli IGP)... ale ten stroj hore má 768GB RAM ;-) a to že to stojí len pár miliónov (pri najvýkonnejšej konfigurácii) a čo... tazatel nesmie byť "socka" jak si už pár tazatelom povedal

tak pockej

vyhody Xeonu pro hry:
- nic

nevyhody Xeonu pro hry:
- horsi podpora ze strany MB - i7 mainstream chipy podporuje skoro vsechno
- i7 se daji snadno taktovat, o Xeonech se to rict neda
- zpravidla vyssi cena za stejny vykon az na anomalie
- byva absence iGPU => pokud se vysere dedikovana karta (nebo se treba proda a chvilku se ceka na jinou) a neni jina, tak se muzete jit klouzat

Brzo vypnu oba. Tohle není normální.

když tak rozmýšlam vlastne si to napsal správne,... ale mal by být vypnutý chytrák už dávno, ja bez chytráka dokážu bejt "normalnej", tzv. dodržovať pravidlá poradne,... Tohle fakt není normální. (nemyslím to zle proti tobe)

Na anketu jsem neodpovidal.

Fakt je ten, ze RAM je levna a mozna si casem budes rvat vlasy, ze si ji nekoupil. Na druhou stranu je problem vyuzit 2x4GB, pokud nevirtualizujes vic systemu, coz asi nedelas.

Takze je to na tobe, ja kdzy vidim tvou sestavu, tak jako prvni mi padl do oka pouze Bronze zdroj, ja na tvem miste se Z170 a i7-6700K teda pravdepodobne i pretakt, tak jedine Gold zdroj, urcite dulezitejsi smerem k pretaktu kvuli stabilite nez vic RAM. Popremyslej o Seasonic Gold, EVGA GS a EVGA G2, 600W bude stacit.

Děkuji za tuhle informaci, na zdroji mám možnost okamžitého vrácení, tudíž o tom určitě popřemýšlím, co jsem tak počítal, tak by Bronze+ zdroj měl na 2x RX480 stačit s přehledem (když jsem počítal s minimálním garantovaným výkonem od výrobce, tak mi stále zbývalo k dobru nejákých 50W) ale určitě o tom zauvažuji :)

• Ano, podle popisu má dostatecné A/Wats na tvuj CFirre, osobne k MAX zátezi pridávám 25% k urcení vykonu zdroje, s tvym se vlezes bez nakych problému.
• I presto ze na SLI/CF preferuji Gold | SILVER, bronzovy ti postací, stací se podívat kolik W ti bude brát v max zátezi [na kolik % bude tvuj zdroj vytízen], tak gold silver nebo bronze "v tvém" prípade zadny rozdíl, nebo známky nestability nepocítís.

CoCo kdyz uz tu probirame ty zdroje:

M620:

Zdroj má také dvojici nezávislých +12V větví. Na nich je maximální odebíraný proud také 24 A na každé.

EVGA G2 750 ma oproti tomu jednu +12V vetev na 62,4A.

Nekolikrat jsem yasechl nazor, ze pro stabilitu dodavky proudu je lepsi jedna silna vetev nez dve slabsi, proto se do Gold pravidelne dava prave jedna silna. Co si o tom myslis?

2x RX480 v CF řeším proto, protože prvně bude samozřejmě jen jedna a časem (do půl roku) bude druhá.
Je to z důvodu financí, pro mě jako pro studenta je celkem zátěž už tahle celá sestava, s tím, že byl nějáký rozpočet, který počítá pouze s 1 RX480, ta druhá, jak říkám bude do půl roku :)
Tudíž pro mě lepší, než být půl roku na integrované grafice.

Asi uplne nechapes co se ti s POWem snazime rict. Ta tvoje sestava uplne na pohodu se Seasonicem 620W Bronze, tam problem neni. Kdyz si ale budes hrat s pretaktem, tak te muze lepe osazeny Gold podrzet tam, kde uz to s Bronze nedas. Zalezi na tobe, ten Bronz je proste neco jako ekonomicka trida, ktera funguje za beznych podminek stejne dobre, akorat ty mas vsechno highend jenom zdroj ekonomickej. To je vsechno.

Dobrá tedy, co jsem jen tak rychle kouknul na CZC, tak předpokládám https://www.czc.cz/seasonic-x-650-ss650km3-f3-650w /129653b2/produkt by mohl stačit?
Vůbec jsem nevěděl, že by to bylo bráno takhle, viděl jsem prostě hodnoty, jaké má zdroj garantované jako minimální a z toho jsem vycházel, takže jsem moc rád, že nakonec i pod příspěvkem ohledně ramek se dozvím takovéto zásadní informace, přetakt procesoru určitě bude, nebude se jednat o nějáké extrémní hodnoty, prostě to co mi procesor dovolí pod "Ninjou" a ohledně grafických karet, prvně ty už snad ve verzi Asus Strix / Msi Gaming X neni třeba hnát ještě víš ne?
Každopádně, vítám jakékoliv další rady / připomínky, jsem ve stavu, kdy můžu kterýkoliv komponent vrátit (krom desky).

To bylo jen tak, že jsem rychle kouknul na CZC, kde bych určitě ten zdroj nekoupil, bylo to jen abych měl představu kolem čeho se "motat".
Mohl bych tedy poprosit o nějaký přesný konkrétní zdroj pro moji sestavu?
OPRAVA: zmátl jsem sám sebe, tudíž zdroj vrátit a vzít jiný předpokládám.

Tak tohle je přesně to co jsem potřeboval, oba EVGA nevypadají vůbec špatně, promyslím to a místo Ramek tedy přidám na zdroji, jsem rád, že zde někdo tuto problematiku zmínil a dotyčnému děkuji, taktéž děkuji vám, že jste si dal tu práci a tohle mi poslal.
Zítra měl být PC hotov :D ...ale jak tak vidím, moc rád si na něj pár dní počkám :D :)