Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DHCP rezervace

Zdravim, mam router Vigor 2600 a dost me trapi ze kdyz se s ntb pripojim pres wifi, tak dostanu od DHCP ipinu podle toho kolik lidi uz se pripojilo prede mnou a nefunguje mi pak smerovani portu. Bohuzel jsem nenasel v nastaveni routeru nastaveni, aby mi DHCP dal vzdycky stejnou IP napr. podle MAC. Da se to nejak obejit?

Dik za odpoved

Problem je, ze ja tu IP chci mit pevnou jen v domaci siti. Kdyz jsem jinde tak at ji to normalne vezme z DHCP. No a druhy problem je, ze kdyz si nastavim pevnou IP ve windows a pripojim se k wifi siti, tak windows sice ukazuji tu mnou nastavenou ip, ale router si tam stejnak ukazuje jinou (tu kterou mi normalne da dhcp) a net nefunguje

No, windows ukazujou 10.0.0.140, v rozhrani routeru mam napsano jako DHCP assigned 10.0.0.1 pricemz rozsah je prave od 10.0.0.1 do 10.0.0.50 a momentalne jsou pripojeny 2 pocitace. Pri tomhle nastaveni je jedina adresa na kterou se dostanu adresa toho webowyho rozhrani routeru