Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač si ze mě dělá srandu, prosím pomoc

Zdravím,
jak název napovídá, můj počítač si ze mě dělá srandu, jinak to asi nazvat neumím. Vždycky je to stejné, nejdřív přestane fungovat internet. Ikona na liště tvrdí, že jsem připojená, bratrovi na stejné síti všechno normálně funguje ale můj prohlížeč nemůže najednou načíst žádnou stránku a tvrdí že nejsem připojená. Potom jako by systém přestal reagovat na nové příkazy, nebo tak něco. Již spuštěné programy normálně dál běží, jdou normálně ukončit, plocha reaguje (okna jdou minimalizovat, kurzor vypadá normálně, při kleknutí pravým tlačítkem se normálně rozbalí nabídka atd.), ale nejde už žádný program spustit ani otevřít složku (žádná chybová hláška, prostě kliknete na ikonu a nic se nestane), dokonce počítač nereaguje ani na pokyn k vypnutí nebo restartu. Jediné řešení je pokaždé manuální restart. Potom zase všechno normálně funguje.
Tenhle problém se objevuje naprosto nahodile, někdy se to nestane i několik týdnů, jindy je to jednou za týden, dneska například už dvakrát za den - proto sem taky píšu, protože už to začíná být otravné.
Ví někdo prosím, čím by to mohlo být a co s tím?

Dodatečné informace:
OS: Win7 Ultimate 64bit
Disk byl cca před 4-5 měsíci kompletně zformátovaný a OS reinstalovaný.
Antivirus (Avast) nic neobjevil.

Pokud jsou potřeba další informace, stačí říct, dodám.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Možná budu znít jako pako, ale co je myšleno tím "z boot cd"? Jsem ultra laik a navíc holka, na mě se musí pomalu :D
Hardware je v naprosto původním stavu, ale co se os týče, právě jsem se od bratra dozvěděla že ho kdesi stáhnul, není to originál (počítač koupil bez os), tak hádám že bude asi problém v tomhle...

stáhnout, vykopírovat ze .zipu ven, vypálit jako "obraz/image" na cd-rw médium:
Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)

nebo stáhnout, vykopírovat ze .zipu ven, nainstalovat na flashku:
Download - Auto-installer for USB Key (Win 9x/2k/xp/7)

nebo to vzdát, vlézt do vyhledávání windows, naklofat "diagnostika" - tam bude postup, jak spustit test paměti.

v kradených windows nemusí být nutně problém. podle chování je mi podezřelá ramka. ale může to být i zlomený kabel myši, vadná základní deska, nebo něco jiného.