Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem získádí dat z win10

Ahoj,

mám problém s jedním PC, konkrétně s Logonui.exe. PC po bootu windowsu 10 vyhodí chybu s Logonui.exe, které znemožňuje jakkoliv PC ovládat. Měl jsem v plánu nabootovat Ubuntu z live CD a stáhnout osobní data (fotky) a PC přeinstalovat. Bohužel mi příkaz mount v unixu vyhazuje chybu, že na tuto operaci nemám dostatečná práva ( mount spouštím jako root ) a na netu jsem se dozvěděl, že tato chyba je způsobena funkcí Fast Startupu, které je součástí w10. Navíc zapnutí této fce znemožňuje spustit w10 v nouzovém režimu klasickým způsobem pomocí F8.

Nějaký nápad, jak z HDD dostat data?

Díky J.

W10 tusim nereaguje nikdy na F8, skus mackat shift-F8.
Ked nabootujes z instalacky W10 do opravnej konzoly, tak sa nedostanes k datam? Alebo si tam mozes potom skusit nudzak alebo bod obnovenia spred tyzdna, apod.

Neviem preco by faststart mal znemoznovat mount, skor je tam posahany suborovy system alebo co. (alebo si zas MS upravil cosi v NTFS a tvoj linux to este nepozna, snad mas nejaky aktualny. Netestoval som ale taketo veci.)