Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz k GPU

Dobry den
chci se zeptat jak může byt GTX 1070 tak vykonější oproti RX 480 když se skoro zhodují.na čem přesně záleží a zjistí se ten výkon když se zhodují jak ty testy to jako by posoudí?(jinak se omlouvám že Debilní dotaz ale zajímá mě to.)
Díky

GeForce GTX 1070 Radeon RX 480
Rychlost grafického čipu [MHz] 1506 1120
Počet stream procesorů 1920 2304
Výrobní proces [nm] 16 14
TMUs 120 144
ROPs 64 32
Typ grafické paměti GDDR5 GDDR5
Velikost grafické paměti 8192 8192
Rychlost grafických pamětí 8000 8000
Šířka paměťové sběrnice 256 256
Propustnost pamětí 256 256

Zdravím,
AMD dělá karty úplně jinak - rozumějte méně efektivně - kdežto NVidia má tucet SW vylepšení pro každou GTXku. Háček bude ale v počtu DP shaderů (NVidia jich má o dost méně).

Ty parametry ale preci nic nerikaji jen tak samy o sobe. Mas ruzny technologie a ta karta je na ne nejak designovana a momentalne jsou karty od NVidie a AMD designovany uplne jinak, proto podavaji tak odlisny vykon v DirectX11 a 12.

jo tak nějak mi to taky dochází ale zaráží mě že karty GTX jsou vykonější ale co jse četl tak pod directX12 ne že na to jsou dělané spíše RX 480 ? udělá s tím nvidie něco nebo se pletu a 1070 bude mít lepší výkon i v DirectX 12 ?

Nárůst výkonu u DX12/Vulkan je pouze takový, jaký byl předtím overhead.
U AMD je větší, protože měla tragický SW bez optimalizace na DX11 (na což měli 5 let) - u NVidií však taky bývá významný hlavně s Nehalem i7čkami a i5-700 (i5-600 má 2C/4T).

• Nejvetsí roli tam hraje samotná technologie "GPU" /Grafického Procesoru, krery delá ten nejvetsí rozdíl.
*Predstav si to jako nekteré procesory Intel které jsou az o 30% vykonejsí jako AMD na stejném taktu, i to ze pouzívají stejnou RAM a její parametry, proc jsou vykonejsí ?