Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s přihlášením do routeru

Dobrý den mám problém který nelze přehlédnout potřebuji se dostat do routeru abych si povolil Upnp
bohužel se mi nejde přihlásit přihlašovací udaje mám v defaultním nastavení což má být admin,admin bohužel nefunguje :( psal jsem i providerovi a ten napsal že přihlašovací udaje jsou admin,admin
takže jsem mu napsal že nefunguje a on mi poslal místo toho ip adresu na kterou se nelze připojit 192.168.11.50 vždy se vyhodí tato hláška "Vypršel čas spojení

Při pokusu kontaktovat server 192.168.11.50 vypršel časový limit.

Server je dočasně nedostupný. Zkuste to prosím znovu za chvíli.
Pokud se vám nezobrazují ani ostatní stránky, zkontrolujte síťové připojení svého počítače.
Pokud je váš počítač chráněn firewallem nebo proxy serverem, zkontrolujte, zda má Firefox přístup na Internet."
když se snažím připojit na vychozí bránu kterou jsem zjistil přez příkazový řádek přez příkaz ipconfig tak se jde dostat na přihlašovací stránku ale tam právě nefungují tyto přihlašovací udaje (admin,admin) heslo ani username se neměnilo rodiče na tohle nejsou a já bych si moc dobře pamatoval svoje udaje a sám vím že jsem nic neměnil a provider řekl že také ne že je to ve výchozím nastavení.
Zkoušel jsem i ip adresu která je v manualu u té se mi vyhodí stejná hláška jako u předešlé ip od providera
Jde mi o to abych jen povolil Upnp kvuli pc hrám od Ubisoftu (Tom Clancys rainbox six siege,Future Soldier)jde o to že aby sme se mohli připojit k sobě do lobby musíme oba dva mít nastaveno připojení na "volná" místo "striktní" což se mění pomocí služby Upnp kterou nemohu povolit kvuli svému problému. Zkoušel jsem i aplikaci PortMapper která mi ovšem nenačetla router
Výchozí Brána ip:192.168.11.254
ip z manualu:
ip od providera:192.168.11.50
Router: Huawei HG622u
Internet: Artemis (vzduchem ne kabelem)
Router se mi nechce resetovat do továrního nastavení protože jsem četl že je možné že se může nějak podělat připojení a nechci aby to bylo pak na mě a byl bez internetu a musel ještě platit technika nejsem profík přez net ale jen jsem viděl týpka co to takhle měl když resetoval router.

brána = gateway = tvůj router

V tomto případě si dovolím nesouhlasit. Píše, že má providera bezdrát, ale ten huhňavej je DSL router, takže je zapojen v LAN jako AP.

V první řadě bych šel následující cestou:

1. opingat nějakým scan toolem celou LAN a najít zařízení s otevřeným HTTP portem (na PC např. www.advanced-ip-scanner.com , na Android např. Fing v Google obchodu)
2. zkusit všechna tato zařízení otevřít v prohlížeči (pokudf scanner už rovnou neohalí huawei podle MAC adresy

Pokud toto selže, budeš se muset připojit napřímo k huawei kabelem a pomocí ARP mu přiřadit IP adresu ze svého rozsahu k jeho MAC (ta je na štítku hujdaweje), návod zde: http://knowledge.digi.com/articles/Knowledge_Base_ Article/HOW-TO-Use-ARP-Ping-to-assign-an-IP-addres s-to-PortServer-TS-and-Digi-One-products