Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Praxe v prodeji přes Aukro

Ahoj, vystavil jsem notebook na Aukru. Zobrazeje se mi, že ho několik lidí sleduje. Co to znamená?

Očekávají, že ke konci začnu snižovat cenu? Je to běžná praxe, že lidé začnou ke konci vystavení předmětu snižovat cenu? Je to očekáváno? Nebo když se předmět neprodá, tak ho mám vystavit z novu s nižší cenou až pak? A ti co ten předmět sledují, tak jim zůstane sledování i po tom co jej vystavím znovu za nižší cenu. Děkuji.

Znamená to, že si ho přidali do seznamu pro sledování. Nic víc a nic míň. Někteří z nich možná něco přihodí, většina ale nejspíš ne.
Pokud se neprodá a prodat ho chceš, tak je snížení ceny poměrně logická volba.
Po novém vystavení jim určitě sledování nezůstane.

Náházím si to u všeho o co mám zájem a pak se teprv rozhodnu jestli to vzít či nikoliv,nebo začnu přihazovat,pokud někdo nepřihodí neznamená to vůbec nic....Nech to doject do konce a pak vystav za nižší cenu když to teď neprodáš,někdy se začíná přihazovat až těsně před koncem aukce....

U jetýho ntb třeba pak místo očkávaný osmičky můžeš dostat dva litry jenom.

Taky můžeš sám automaticky přihazovat a zvyšovat cenu podle svého. Takže tu cenu si hlídáš a nemůže se stát, že dostaneš nějaké 2 000,- ale minimálně cenu, kterou si sám určíš (ale ostatní tu tvoji "minimální" cenu neznají). Takže to nakonec vůbec nemusíš prodat a můžeš to zkusit znovu.

Jojo přesně tak, těch účtů jde udělat komrdesát, akorát "majitel" účtu nesmí nic prodat, jen nakupovat.
Kdo platí? Přece prodejce, který zaplatí raději nějaké procento, než by to prodal pod cenou. Celé Aukro šlo v poslední době celkem do..... . Je to prakticky firemní nabídka a dražeb je pomálu.

Už tam ca rok moc nelezu ,ale nakoupil jsem tam velmi slušný věci za perfetní ceny,co tam občas kouknu tak souhlas že to jde do hajzlu....(jinak ohledně toho prodeje neprodeje,když je pak od stejnýho uživatele stejná věc prodávaná několikrát a prodaná tak bych nepřihazoval protože to pak vypadá akorát na podvod)

Asi takto:
Tak 10 let zpátky, převažovaly nabídky pro aukce s přihazováním, než do toho vstoupily firmy. Výrobek "nový x" mohu koupit u obchodníka se vším co k tomu patří. Ten samý "nový x" mohu koupit na Aukru taky se všemi výhodami. Proč asi?
Protože je levnější, čím dojde ke snížení ceny je zřejmé.

Prvotní myšlenka dle mne byla prodat použité, nebo nepotřebné zboží za tržní cenu, kterou spolehlivě určí trh - dražitelé. Systém Aukra je dobrý, ale stala se z toho "vietnamská tržnice". Výsledek je ten, že lidé draží a vydraží věc, která je vedle výrazně levnější jako Kup teď.Co se týká provizí, je to jejich pravidlo a buď do toho jdu nebo ne. Podvodníci jsou všude, Aukro do určité částky ručí, jsou tam komentáře (ty si dnes už může každý napsat sám) atd.
Prostě to bývalo lepší, ale náhradu nevidím, protože zboží, které sleduji je na eBay většinou mimo EU a ta pošta je brutální +plus clo+daň.

Ty automatické příhozy nejsou můj výmysl. Četl jsem to někde na stránkách Aukra. Sám jsem to nikdy nezkoušel. Podle toho, co si pamatuju, tak to neznělo "nelegálně". Dokonce to snad byla funkce pro prodávajícího na Aukru. Příklad: Chci za zboží minimálně 5 000,- Kč. Výchozí nabídka je např. 2 000,- Kč. Já si na účet nachystám nějakou sumu a po každém cizím příhozu si taky (automaticky) zvednu cenu, např. o 100,- Kč. Pokud aukce dosáhne výše 5 000,-, automatické přihazování končí a čeká se na nejvyšší nabídku. Ty ostatní "podrobnosti" si nepamatuju.