Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zrychlit mini notebook Lenovo ideapad S100?

Zdravím,

mám mini notebook Lenovo ideapad S100 s Intel Atom N455, 10.1" LED 1024x600, RAM 1GB, HDD 250GB 5400 otáček...

Je zakoupen jako použitý, ale byl úplně nový. Čerstvě nainstalovaný Windows 10, se kterým jsem mimořádně spokojen. Problém je, že je pomalý až skoro na hranici použitelnosti. Prý je to 1GB ramkou, ale nějak se mi to nezdá. Předchozí počítač byl stolní, zakoupen v roce 2002, měl Win7 a 1 GB ram, jinak vse vcetne intel celeron 1.7ghz a 64gb graficke karty puvodni, nezměněné a nesekal se vůbec nikdy. Přitom sem dřív hrával hry a delal vsechno mozny, ted jen photoshop, word a prohlížení internetu.

S počítačem jsem velmi spokojen, je skvěle přenosný a prostě je to počítač, který chci. Poraďte mi prosím, jak ho zrychlit? Jde vyměnit procesor? Nebo mam tu ramku upgradovat na 2 GB? Budou 2 gb vůbec stačit (víc nejde)? Nebo musí jít vyměnit procesor i ramka? Chci ho zrychlit s Win 10, jiný os nechci. To si spíš koupím nový počítač :) Díky moc.

A co si tam este nainstaloval okrem tych Win10? Nejake antineco nezmysly a podobne?
Nerobi to nahodou updaty na pozadi? Vytazenie CPu je kolko? Ctrl-alt-del spravca procesov.
Na taky PC je dobry tak akurat Win7 starter, alebo WinXP. Dalo by sa tam mozno pouzivat W7 normalny, ak povypinas aero nezmysly a podobne blbosti. Cpat tam W10 nie je normalne (mas vobec ovladace?)

Zadne antineco nemam, i avast jsem smazal. Vytížení procesor skáče co na to koukam mezi 7% až 99%, pamět 88%, disk 99% ... pořád ukazuje neco jineho.

Antimalware service executable mi ukazuje, že zabírá nejvíce všeho a možná i uplně vysává zbylý výkon. Bohužel, ani po prostudování několika návodu na internetu jsem nenašel způsob, jak to vypnout. Nevíte někdo? Ovladače jsem teda vůbec neřešil. Updaty probíhaly na pozadí, když jsem to nechal běžet tak opět až zarážející rychlostí 74%, pul hodiny nic, 75%... tak jsem je vypnul a zakázal automaticky updaty. Počítač se vůbec nezrychlil. Pocitac ma mizerny vykon, ale nejak nerozumim tomu, ze 3 roky starý počítač je tak pomalý až nepoužitelný a 15 let starý klumpy, co vím i od rodiny a především z vlastní zkušenosti, běhají bez problému.

Nepouzivam zadneho mailoveho klienta, skype ani nic takovyho v pozadi neběží.

Inac vseobecne skus nainstalit ten W10 uplne nacisto, a potom tam nic neinstalit, nechat to pol dna nech sa updatuje (kukat na windows update), potom restart, nechat to dalsi pol dna ukludnit apod, a nic tam neinstalit ziadne avasty ziadne blbosti vobec nic. Maximalne tak firefox, a skusit ho (flash doplnok nastavit na vzdy sa pytat). Skus aj IE (ne EDGE).
Mozno by stalo za uvahu dokupit RAM aby tam bolo 2GB, musi to byt spravny modul neni to uplne jedno tusim. Potom by sa to mohlo dat aspon ako tak pouzivat, ale bude to pomale hodne. Ten CPU bol schvalne vyrobeny tak pomaly, aby sa dal chladit pasivne.

Čerstvě nainstalovaný Windows 10, se kterým jsem mimořádně spokojen. Problém je, že je pomalý až skoro na hranici použitelnosti.

spokojný na hranici použitelnosti? tam patrí ten win7 starter, ale aj ten sa už zmenil, a nie je to ten istý starter ako pred 5 a viac rokmi, porovnávať to s dobou pred 15 rokmi sa nedá, sw nároky na rovnakom hw sa zväčšili

Tak jsem nakonec jel podle tohoto návodu http://technet.idnes.cz/zrychleni-pc-c96-/software .aspx?c=A160228_194133_software_dvr a zrychlení je znatelné. Služby na pozadí povypínal jsem a ten defender nebo co se mi podařilo vypnout taky. Až bude čas dojdu do servisu at mi vyměni konečně tu ramku a k ježíšku zainvestuju a koupím macbook. To je snad jistota nesekání se a tenhle klump vyhodim nebo ho někomu věnuju.

Děkuji za přínosné, od někoho i bohužel úplně bezcenné, rady a přeji vsem nezasekaný počítač.