Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Srovnání mobilních telefonů - poraďte

Který z těchto byste mi doporučili si vybrat? (případné nějaký jiný v těchto cenových hladinách)

HUAWEI Y5 II Black
https://www.alza.cz/huawei-y5-ii?dq=4291238&catid= 18851259

Lenovo A6000 Black
https://www.alza.cz/lenovo-a6000-black-d2368003.ht m?catid=18851259

ASUS ZenFone 2 ZE500CL Charcoal Black
https://www.alza.cz/asus-zenfone-2-ze500cl?dq=2685 318&catid=18851259

Prestigio MUZE D3
https://www.alza.cz/prestigio-muze-d3?catid=188512 59

Jdeš na to špatně. Nejdřív si musíš uvědomit sám, co po přístroji chceš. A pokud nevíš úplně, pak si navolíš parametry, co by ti asi vyhovovaly. Jdi na tento web mobilni-telefony.heureka.cz a vlevo si navol podle důležitosti. Jestli chceš investovat víc, nebo méně, pak jestli preferuješ výrobce toho, či onoho, typ konstrukce, operační systém atd. - samo tě to navede a tvůj problém převážně vyřeší. Výsledné si poproklikáváš a jsou u jednotlivých pak recenze - jestli ti vadí třeba slabší výdrž baterky apod.. 8-)

A to se nedokážeš rozhodnout, jestli je pro tebe důležitější třeba jak často budeš nabíjet, nebo jestli bude mobil svižnější? Třeba ten ASUS má 2GB RAM - bude svižnější, ale pak víc žrát - chceš dobíjet třeba 2x denně? Postupuj vylučovací metodou. Pokud ti to nevadí, pak ber svižnější. A nauč se rozhodovat - bez toho nedospěješ. 8-)

P.S.: Podobně třeba i foták - dá se předpokládat, že čím více pixelů, pak asi ostřejší obraz. Jsou ti šumák kvalita fotek, nebo chceš ostřejší?

Tak já zkusím popsat, na co to chci především používat kromě standardního volání

GPS aplikace (měření množství nachozených nebo uběhnutých km)
občas se podívat na nějaké webové stránky, když nebudu u PC
komunikační aplikace jako Skype, Whatsapp atd

Huawei a Prestigio má Mediatek SoC - vyřadit. Problémy s GPS.
Zenfone - minoritní x86 procesor, Intel už na to rezignoval. Některé appky nefungujou. Též nebrat.

Zbývá jen to Lenovo. Za ty peníze dobrá výdrž, dostatečný výkon a spolehlivá GPS. Android 4.4 má slíbený update na 5.0 (pokud už náhodou není dostupný). Já bych tedy vzal to Lenovo.

Já se můžu vyjádřit jen k tomu prvnímu. Nebrat. Tento model již starší jsem měl,je pomalý. Pokud byl nový,tak vše fungovalo normálně. Ovšem po nainstalování několika aplikací,ne hry,(Facebook,mail) se dramaticky začal sekat a denně bylo nutné vymazávat paměť.Kolikrát se třeba načetla jen polovina kontaktů a podobné radosti. Mé doporučení - nebrat telefon s míň RAM než 2GB a úložiště 16,nebo 32GB. Těch 32GB spíš pro vyšší verze Androidu,poněvadž ty už moc nespolupracují s SD kartami.

Tragedie, tragedie, tragedie.

Smartphone za 3K je tak leda na volani, jenze ty nam tu popisujes preci jen aktivnejsi vyuziti.

Setrit.

Jinak souhlas s prispevky od Moas a kozakl.

Z techto to Lenovo A6000, ale doporucovat ho nebudu, aby pak tazatel nemel pocit, ze ten si jako ma jit koupit a pak nebyl zklaman. Nicmene, pokud z jakyhkoli duvodu proste vic penez neni, tak ty ostatni jsou proti tomu Lenovu jednoduse jeste horsi, takze jako kompromis proste to Lenovo.