Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konektor u tabletu.

Předem chci říct že mi je jen 15 tak omluvte moji neznalost.A prosím at odpovídá jen ten, kdo chce radit protože moc dobře vím jak si česká komunita ráda smlsne na internetu na mladším jedinci.Problém je takový:Před 2 lety jsem dostal k vánocům tablet.Nevím už jaký typ přesně ale je to něco od Prestigio.Je to takovej starší ale na moje YT,twitch,facebook to stačilo.Problém je ten že se nedávno asi měsíc zpátky podělal konektor na nabíjení takže sme to dali do opravy.Oprava stála 150 korun naštěstí.No a včera večer jsem o to jen zavadil za kabel a opět sem slyšel lupnutí v konektorů a bylo mi jasný co se stalo.Zase se rozbi.Chci se zeptat jestli je tohle jen náhoda že se to rozbilo jen takhle lehce a nebo se fakt ty konektory do tabletů dělají tak křehké ? Měli ste podobné problémy s tablety ? Je možný že na novějších tabletech to vydří víc ? Protože třeba na mobilu se mi tu za celé 4 roky co ho mám nestalo.

Myslíte že je to málo ? Co jsem koukal na netu tak se ceny pohybovali okolo 200 - 300 korun.Tady 150 no.Mám podezření že tam dali nějakej starší konektor protože tomu moc nevěřím.Měl jsem tablet v nabíječce ležel na posteli a jak sem zavadil o kabel tak to zatáhlo za ten konektor no a slyšel jsem lupnutí no.

No poprvé tam prasknul takový ten malý zobáček když se podíváte jakoby do toho konektoru tak je viditelný.No a ten právě prasknul.Ted si myslím že je to to samý.Mě by jen zajímalo jestli to byla náhoda že sem o to jen zavadil za kabel a už to zas prasklo a nebo je to tím že prostě tam dali nějakej vadnej na opravě.

Hm to asi né.Ani nevím jak bych se tam dostal rodiče mě moc nepouštějí do města samotného takže kdybych se tam dostal tak bych si proto spíš nemohl dojet.(bydlíme na vesnici) a myslíte si že bych to zvládnul vyměnit sám ?

Nojo to neznáte rodiče.Prostě řeknout že se to rozbilo zase tak že když to tam dají znovu tak se to rozbije zas.A schovávat ten tablet několik let nemá smysl páč ta baterka se zničí když se to nenabíjí a navíc za pár let už by ten tablet byl k ničemu.Fakt ted nvm co stim. :-/

Daj to opravit znova a uz do toho nezakopavaj, ma sa to nabijat na stole a tak, aby sa do toho nedalo zakopnut.
Tie konektory su prtave zapajkovane na par milimetrovej ploske, to nemozu vydzat nasilie. A cinan si nerobi vobec hlavu s nejakym upevnovanim konektorov, ved jemu to len pride vhod ked to neupevni. Lebo cinan.

jen chci dodat že možná kdyby ten konektor byl dělanej jako mám na mobilu tak by se to dost možná nestalo.Ono když do tabletu zasunu naíječku tak tam není dostrčená na maximum a kousek jakoby čouhá ven.Na mobilu to mám tak že když tam zasunu nabíječku tak je tam strčenej jakoby celej ten konec takže tak.Přeci jen když je to tam napůl tak je to lehčí vylomit.

Tak prestigio neni ziaden skvostny vyrobca, su to lacne veci, a cinanovi to je jedno. Po novom cokolvek nefunguje tak mi dementny support dodavatela odpovie ze to je not supported. Takze keby si sa tam stazoval, tak ti povie ze zastrkavanie na doraz je not supported :D P.S. po novom to je ind ne cinan, tak sa opsravedlnujem cinanovi :D

Tak nejde o korunky našetřeno mám ;-) ale chápete.A dobrá duše fakt nevím nikdo mě nenapadá.Teta,strejda vědí sotva co to tablet je takže ty určo ne a děda babička to samý :-p .Uvidím zkusím promluvit s tátou a ten by to třeba někam dal opravit ale myslím že spíš ne.Ten by mě spíš koupil novej tablet ale to až k nározkám který jsou za dlouho.Je to těžký bejt takhle malej a nemít možnost si tohle zařizovat sám no. :-D

No tady na vesnici se to tak bere... :-D moc mě rodiče samotného do města nepouští je to přeci jen vlakem a naši rodiče jsou na tohle strašně opatrní.Po vesnici si můžu trajdat celej den ale do města jako moc ne no.

Přesně tak.Tady se o to nikdo moc nezajímá.Dokonce mám i 16 let starej pc narozdíl od všech kamarádu co maj dobrý pc :-D .No nic tak zkusim kdyžtak tátu ale moc si nemyslím že by to klaplo.Ten mi spíš koupí novej tablet než aby to dával opravovat.

Hm, zkurvený prázdniny :-( - některé tablety totiž mají nabíjecí konektor, jako mívaly třeba starší nokie ("kulatá zdířka"), a usb konektor, sloužící převážně pro datové přenosy (jako mají dnešní všechny dotykáče - iPhone není telefon, i když volat se s tím dá :-D), ale některé měly aktivní i funkci nabíjení zařízení, Proto rozlišuji "nabíječku" a "usb-nabíječku".