Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příjem digitálníjo TV signálu

Ahoj,

obracím se na vás s dotazem. V poslední době u prarodičů začal vypadávat signál TV. Při pátrání jsem dospěl až ke zrezlé krabičce, ve které je zřejmě špatný dotyk, takže signál chvíli propouští a chvíli ne. Bohužel se mi nepodařilo dopátrat, zda se jedná pouze o rozbočovač s průchodem proudu, nebo to má ještě nějakou další funkci. Vzhledem k tomu, že není čitelné žádné jiné typové označení, můžu jen hádat. Nevěděl by někdo z vás podle tvaru, konektorů atd.? Případně v souvislosti s dalšími komponentami, které jsem nafotil?
Pokud by se jednalo pouze o rozbočovač, byl by vhodnou náhradou tento typ? Samozřejmě s F konektory:
www.televiznicentrum.cz

Díky za radu. A ještě připojím jiný dotaz, má podle vás význam měnit anténu? Příjem signálu byl dosud velmi dobrý, ale nevím, zda je tato přímo určena i pro digitál. Lokalita je Holice v Čechách a příjem z Černé hory a Chlumu u Hradce byl dle STB na vysoké úrovni.

Ta predna krabicka je zosilovac, ta potrebuje napajanie 12V. Od nej smerom k antenam nepotrebujes ziaden prechod prudu, ak to su pasivne anteny. Ta krabicka vzadu bude zrejme zlucovac, ked mas 2 anteny. Typicky to byvavalo pasmovo rozdelene t.j. antena pre nizke frekvencie jeden vstup a pre vysoke (UHF) druhy vstup.
P.S. alebo nechapem ze co to su za koaxy, tie 3 co idu z tej dosticky (preco su tam 3) nevidno to jasne z fotiek.

A co potrebujes vymenit?
Ten odladovac neviem co je (tipujem nejaky frekv. filter), zosik sa da kupit novy ak by bol problem v nom, a dosticka je potom normalny rozbocovac, to sa da kupit tiez nove. Priechodzi vystup na nom musis zapojit na ten koax na ktorom je to trafo.