Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový počítač na hraní "novějších" her a streamování

Dobrý večer,
Chtěl bych se zeptat jestli souhlasíte s danou sestavou, popřípadně jaké máte námitky a nápady ke zlepšení dané sestavy. Dlouho jsem přemýšlel o tom, jestli postavit sestavu, kterou budu taktovat a jestli jí postavit na socketu 1150 nebo 1151. Spousta známých mi říká, že na hraní všech starších a nejhranější her jako je například Counter Strike, League of Legends, H1z1, DayZ etc. je důležitá hlavně grafická karta a procesor by bohatě stačil i i5 4690k, jenže mně jde i o streamování a to například i trochu náročnějších her. Proto bych byl rád kdyby mi někdo se zkušenostmi se skládáním herních sestav poradil. Koukal jsem na spoustu srovnání například i5 4690k s i5 6600k, následně i5 6600k s i7 6700k a v podstatě jestli jsem vše pochopil správně si myslím, že konkrétně na hraní her není špatná varianta ani i5 4690k popřípadně 6600k (vzhledem k používání jen 1 jádra). OVŠEM pokud chci streamovat a hrát novější hry, tak by bylo dobré mít i7, Dále většina přátel má chladič na procesor tranquillo a já počítal s tím, že si zvolím buď již zmíněné tranquillo, nebo arctic cooling freezer extreme. Bohužel ani jeden nepodporuje patici 1151, tím pádem bych se rád zeptal na chladič pro tuto patici. Díky za každou odpověď pro laika jako jsem já!

https://www.czc.cz/110330,160966,118987,194879,171 727,176320,167802,184480,145066,178815,179270/kody

Jasně, to beru v potaz. Na SSD jsem se snažil pošetřit těch 1000-1500, protože jsem na SSDčko viděl jen operační systém a pár nejhranějších her. Ovšem koukám, že jsou tam nějaké slevy zase, takže potenciální 3000 z monitoru by se daly ještě investovat do SSDčka. Díky.