Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem I5 6600K 4.,5 Ghz

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Vlastním I5 6600K. Přetaktoval jsem ho na 4,5Ghz napětí 1.350 na desce ASUS Z170 PRO GAMING.

Procesor běží stále na těch 4,5Ghz i když je PC v klidu. Využití procesoru 0-1%. Chci se zeptat jestli to nějak tomu CPU neškodí.

Děkuji za odpověď.

To máš na sedmičkách? Já vlastním "sociální" i3 Skylake a mám stejný problém. Zajímavé je, že v Linuxu se bazmek chová korektně (taktuje v závislosti na zatížení). V Redmontu asi něco poprasili... Ničemu to sice nevadí, ale mám rád, když se věci chovají jak mají :-)

Mno, ono je to ještě o chlup podivnější - 32-bit W7 chodí jak má (nainstaloval jsem na zkoušku na plonkovní disk, magnetika), 64-bit (pracovní systém, SSD) ne. Ovladače z cedka k desce, profily a power management nastaven stejně. Že by té ludře vadil SSD? Prase sa v tom vyznaj.

Ovladace to nepotrebuje a SSD na to nema vplyv. Skontroluj si ci nemas furt vytazene CPU, staci aj jedno jadro t.j. celkove vytazenie napr. 25% a win si to potom prepne na max (co je spravne).
Kontroloval si aj detailne nastavenia profilu, to min-CPU ze je 5% ? Profil je to original "vyvazeny" a ne nejake vlastne tvorby od admina domenoveho firemneho?
Inac 64bit W7 mas mozno nainstaleny v UEFI mode, ale to tiez nema mat vplyv na to, tie ACPI tabulky tam BIOS drbe uz davno pred zacatim UEFI bootu. Bude to najskor vo Win, bud blbo nastaveny energ.profil (alebo nejaky obskurny vlastny profil vytvoreny z full vykon profilu), alebo furt vytazeny CPU.

# U Intel socket "Skylake", jsem tuto anomáli také zaznamenal, na pracovních PC (Skylake i7 + iGpu), kde jsem tusím u Intel desek, re-aktivoval v BIOSE C-State@3/6/7, intel speedstep.
• Po hromadné UPgradu a prechodu z 8.1 na 10 problém záhadne zmizel..(je zcela mozné, ze prsty v tom má MS)
• Tazateluv neProblém pochází z vypnutí Off, setrících funkcí v BIOSE pri OC, ktery jen zrejme provádel jako Makak dle nejakého navodu aniz by vedel co presne delá..

"Proboha" : u taktu 4.5GHz ti s V-Core na 1.35V trosicku ujela ruka ne ? (Skylake i5 musí byt na 4.5GHz stabilní uz okolo 1.22<>1.25V)
[TiP] ~ Vubec nesahej na OC RAM, nic nez nestabilitu celkového OC ti nedá, FPS ti to také nepridá..