Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze nějak deaktivovat CIFS ve Windows? Neustále probouzí NAS.

Mám-li zapnuté PC, tak poměrně často probouzí ze spánku můj NAS Synology. Chvíli poté co Synology "usne", tak se zase probudí. Když se podívám do protokolů, tak dle IP zjistím, že PC otevřelo sdílenou složku. Konkrétně: CIFS client [uzivatel] from [PC(IP:192.168.1.100)] accessed the shared folder [VIDEO].
Dá se tomu nějak zabránit? Nemyslím si, že je vhodné, aby se disky chvilku po uspání zase zapínaly a když na NAS nechci jít já nebo někdo jiný, tak co tam Windows lezou bez svolení...
Jen doplním OS: Windows 10 Pro.
Předem díky.

disky zásadně mapuju s parametrem "/persistent:no", ať windows neřeší, co kdy mapoval.
ve vlastnostech složky mám zakázané "procházet síťové složky a tiskárny", nevím jak w10.
mám zakázanou službu wmpnetwork.
win media player a media center je asi nejlepší odinstalovat.