Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem W10 originál a stažený software

w8.1 jsem slyšel, že měl jakýsi monitoring a když si někdo nainstaloval nějaký software s crackem nebo čímkoliv, posílal tyto data někam k vývojářům daným aplikacím..
U w10 to bude asi taktéž, dá se to nějak vypnout? Rád bych si nainstaloval photoshop, sice starší kus, ale nechci pak otevírat dveře exekutorům nebo švestkám :)

MS i Adobe kašle na trubky, které si nainstalují kradený Photoshop, aby v něm zvětšovali obrázek zvěčnělé babičky. Víc v tom většina stejně neumí udělat, jen je Malování pod jejich úroveň. Dostatečný trest jsou většinou ty cracky:)

Data jsou odesilana Microsoftu, nikoli vyvojarum tech aplikaci a vzdy to tak bylo. Co s tim dela dal Microsoft je ve hvezdach.

Starsi Photoshop neinstaluj s crackem, to preci neni potreba.

Jinak zde dalsi rady nedostanes. Pouzivej open-source software nebo si placeny software kup.

Nutí tě někdo w10 instalovat? Brání ti někdo neinstalovat telemetrii, CEIP a podobné fičury do W7/8?

Návodů na omezení těchto funkcí w10 je spousta, otázkou zda a jak jsou nadále funkční, po různých aktualizacích. Například se říká, že ms obchází přesměrování v hosts souboru. Protože w10 nepoužívám (jen na cestovním NB, který je jen na prohlížení internetu), moc se o to nestarám, nezajímá mě to.

Windows nemoze vediet ci mas neco s crackem, a ani taka funkcia neni.
MS oficialne posiela data aby overil ci v suboroch tom nie su viry, je to funkcionalita defendera a smartfiltra a este kdejakych tych podfunkcii ktore maju super dementne marketingove nazvy. Vo W8 vypnes defender a tie dalsie sracky tykajuce sa odosielanie dat v nastaveniach, vo W10 to moc nejde.

Ty seš programátor, budeš vědět víc než amatérský samouk :)

Dovedu si klidně představit funkci OS (klidně to může pravidelně spouštět WU), která na pozadí proskenuje všechny *exe v PC (či libovolné soubory) a jejich CRC v zašifrované formě odešle základně. Není problém mít na základně databázi CRC všemožných cracků (upravených exáčů) a výsledek porovnat.

Ale zas neni problem aby crack daval do exe suboru nahodne cislo, vtedy ked modifikuje originalne exe. Navyse kto by tam tu databazu robil (to by musel rucne prechadzat vsetky warezweby a robit si nejake crc vkuse) a naco.

P.S. ale samozrejme MS si moze robit co chce, mne je to konieckoncov uplne fuk, ptz nepouzivam ziaden ilegalny SW, ptz nie som imbecil aby som si spustal na PC viry dobrovolne.