Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola sestavy

Čau,

prosím o kontrolu sestavy. PC bude sloužit hlavně jako herní mašina.

Budget 21.000,- Jestli se vyplatí připlatit pár tisíc po rozumném vysvětlení, nemám problém.

Sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUP0137C601 3ION0137DV013BWC010WXU013DG4011WQQ01

Vlastním:
monitor, periferii, OS..

RAM (https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz- cl9-hyperx-savage-series-d2147839.htm)
HDD (https://www.alza.cz/western-digital-caviar-blue-10 00gb-64mb-cache-d332694.htm)

Jsou v tom nejlepší kusy poměr cena/kvalita? Mělo by všechno šlapat?

Dík!

Pameti ti tu uz rekli.

Jinak OK.

Chladic procesoru OK, ale je fakt ze ten Fera3 ma perfektni montaz, ten tvuj je jen obycejne nacvakavaci, ale pokud ho nebudes v zivote sundavat, tak to nicemu nevadi, zase je levnejsi ze.

Vybrana skrin CoolerMaster Force 500 je vyborna, pokud ti nevadi zdroj nahore, to je jen na osobni preferenci, tak opravdu neni duvod menit za jinou.
Snad jen, ze maximalni delak grafiky je u te skrine 320mm, pocitej ale spis 300mm, u tve to problem neni, pisou 240mm, ale delsi grafiku bych tam radeji nestrkal uz kvuli airflow, to potom opravdu nejakou jinou.

Je to otazka, my tu skrin mame v praci prave proto, ze se do ni vecpe hodne disku, ale zase jen integrovana grafika, takze spousta mista, pokud bude mit jeden disk, tak to resit nemusi.

Naopak kdyz se podivam na skrin, kterou doporucujes, tak ten tunel je fakt nesmysl, ktery leda zvysi teplotu na disku a disk je na teplotu nejcitlivejsi. Pokud v tom tunelu bude jeden disk, tak asi OK, ale urcite tem nedavat vic (ted nevim, jestli ten tunel na te cos dal odkaz je na dva nebo tri, kazdopadne dolu do tunelu bych proste vic jak jeden disk nedal).

To nejde vydržet, kecáš a nic nevíš.
Ta perforace na levé straně (pohled z předu) v dolní zadní polovině krabice význam má a to s ohledem na g.kartu, karta si přisává studený luft tou nejkratší cestou a čím více topivější, tím větší význam to má = krátká vzdálenost pro studený luft a předozadní proudění to nijak neovlivňuje.
(otestováno fyzicky/odkryto - zalepeno a rozdíl okolo 5-7°C)

Tak jsem v tom dolnim otvoru udelal obdelnikovy otvor ve folii v cele siri otvoru 5cm, ktery zacina presne ve vysce graficke karty, za to jsem dal jednoduchy prachovy filtr, co se pouziva v casech. No neprojevilo se to, teploty zustaly stejne, mozna by grafika musela byt zravejsi a vetsim ztratovym teplem, aby se to poznalo, takze pokud clovek nema starou nebo highend grafiku, tak muze ten otvor v klidu zadelat nebo vybrat skrin bez nej.

To je možný Elite na úrovní EC možná horší,ježe ty nestojej litr, ale když něco takovýho vypustí CM do světa za ty prachy mno.Ta case je pro mě pasé hlavně ohledně toho vnitřního zpracování,kde zaspali dobu je to můj názor nic víc,proto sem se taky zbavil tý Soprano (šachy s GPU a HDD abych to tam vůbec nějak narval proti sobě bylo fakt super),tazatel ten CM chce tak není co dál řešit.:-) (krom ty teploty to si testnu taky)