Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako zmazať súbory z hdd aby sa nedali obnoviť s Recuva

Dobrý deň, ja by som potreboval poradiť ohladom vymazávania súborov z Hdd. Chystám sa predať PC a chcel by som sa uistit že bude úplne prázdny tak som preinštaloval Win a naformátoval Hdd. Potom som čítal jeden článok kde písali že sa súbory dajú obnoviť s programom ako je Recuva aj napriek formátovaniu. Tak som to skúsil a naozaj mi našlo všetky súbory ktoré som predtým zmazal. Moja otázka znie: ako vymazať súbory tak aby ich programy ako Recuva nevedeli obnoviť? Problém je v tom že súbory sú už zmazané a tým pádom programy ako Eraser alebo WipeFile tie spbory nevie nájsť a zmazať. Existuje nejaký spôsob ako to docieliť okrem zničenia hdd? Prosím poradte ďakujem.

Bud eraser a zmazat nepouzite miesto, alebo pred instalovanim Win prepisat cely disk pomocou killdisk, alebo linuxovym dd prikazom, apod. Killdisk je aj na UBCD, ale aby sa UBCD dostalo na disk musi byt asi sata docasne nastaveny do ide modu v biose.

že recuva nič nenájde,to ešte zďaleka nič neznamená,nieje to jediný a ni najlepší a najvýkonnejší nástroj na obnovu zmazaných dát...............pred bežnými používatelmi je to ovšem zmazané možno pravdepodobne dostatočne a spnilo to svoj účel,ale pred tými ,čo majú k dispozícii iné výkonnejšie nástroje to v pohode byť nemusí,záleží od okolností a od toho,komu sa to dostane do rúk..........

na jednu stranu ano, na druhou ne. řešením tohoto vlákna je, že sebevraždu nikdo nenaprogramuje a sys disk se bude bránit. musí se zajistit, aby nemohl. :beer: user to řekl až na pm. bránil se tam, mimo jiným, avast sráč. offline z lenocha to půjde. znova říkám, panther log.

Ked si zaplnil uplne cely disk datami tak uz tam nic povodne neni, neries.
Aj Eraser by stacil, proste to prepise volne miesto a hotovo.
Paranoidny clovek prepise cely disk sektorovo pred instalaciou, killdiskom alebo dd v linuxe. Potom tam nenajde garantovane nikto nic ani keby sa na hlavu postavil.