Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Stejná Wifi na dvou routeech

Ahoj mám dotaz ohledně nastavení wifi.
Mám barák na dvě patra a měl jsem problém s pokrytím wifi, tak jsem ke starému routeru (ASUS WL-520GC) dokoupil ještě jeden (ASUS RT-N12 D1).
Router WL je v patře a na WAN je přivedený internet, potom z něj kabelem do přízemí na RT a ten je nastavený jako AP. Problém mám s wifi s tím, že když přecházím z patra do patra, tak se automaticky nepřepíná wifi na silnější a pořád zůstává vyset na první kterého se mobil chytil. Je nějaká možnost jak to nastavit.
Předem děkuji za pomoc, Honza.

Tohle je bohužel záležitost klienta (pokud nevlastníte enterprise centrálně spravovaný wifi systém). Nevím, jestli jde u mobilu upravit "agresivita" roamingu. Zařízení (včetně woken v základním nastavení) musí téměř o signál přijít, aby si samo začalo hledat silnější AP.