Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenajede ani bios. EZ debug LED

Dobrý den,
měl bych technický dotaz ohledně PC .
Objednané komponenty jsem složil do sestavy avšak se mi nepodařilo PC rozjet. Deska podporuje EZ debug LED, kde neustále svítí pouze červená dioda na CPU, zbytek neproblikne ani nereaguje. Může být vadný procesor. Celkově mě zarazilo, že po zapojení speakeru deska vůbec nereaguje na jakkýkoliv odpojený komponent jak pc bez ram i procesoru. Náhradní komponenty na tento socket bohužel na zkoušku nemám.

PS. PC je složeno na socketu 1151 MB MSI b150m light elf s cpu i3 6100

Zdoj Seasonic S12 bezproblémů vše napájí, ale ani do biosu se bohužel nikdy nedostanu. Náhradní komponenty, co mám jakožto zdroj a DDR4 paměti jsem zkoušel vyměnit a stále to samé. Reset CMOS jsem též zkusil a bez úspěchu.

Za případné rady předem děkuji.

PS2. Kontrolka červeně svítící má označovat chybu nebo naopak má svítit jako pro správný chod?

Složit jen základní konfiguraci = deska, jeden/druhý paměť modul samostatně, zdroj, zapojit jen IGP a to na stole = mimo krabice/vyloučit zkrat desky, distanční sloupky.
Taktéž zkontrolovat usazení procesoru = ohnuté piny a zapojit 4pin nebo 8pin napájení procesoru na desce.

Mal si uz von knoflikbaterku? Ak ne tak to urob, na minutu.
Skontroluj paticu CPU vsetky kontakty.
Snad ho tam strkas spravne.
Vadna moze byt aj doska, nielen CPU, a skusal by som to na stole cisto len dosku+CPU a zdroj a 1RAM, ziadne spojenia na kejs ziadne PCIe karty v tom ani grafika ani nic, zapnut spojenim PWR pinov.

Jakym zpusobem? Jak si zistoval ci to ide spravne? V takom pripade je dobra klavesnica a skusat numlock klavesu a kukat LED.
Skusit aj bez RAM (potom samozrejme klavesnica nepojde), a tu paticu CPU skontorlovat tie piny v nej. Ked nejde doska+cpu+zdroj, tak je vadna bud doska alebo zdroj alebo CPU. Vadne CPU je nepravdepodobne takze zacina sa skusat iny zdroj a inu dosku.
Mal si uz vybratu tu CMOS baterku minutu? Zdroj pri tom odpojeny z 230V.