Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problémy so skenerom (Canon LIDE 70)

Ahojte,
už niekoľko dní sa mi nedarí riadne sprevádzkovať nový USB skener Canon LIDE 70. Vždy po nainštalovaní ovládačov do systému chvíľku "seká dobrotu" a po cca dvoch normálnych skenovaniach začínajú problémy. Skener následne vždy naskenuje len jednu stránku a pred skenovaním ďalšej sa skenovací program (ScanGear) zasekne a vyhlási, že so skenerom sa nedá komunikovať, pretože je pravdepodobne odpojený alebo vypnutý. Vypnutý však byť nemôže, pretože tento skener ani nemá vypínač... :-) Zapojenie je správne, už som ho niekoľkokrát kontroloval.

Bezprostredne po tom, čo nastane tento problém so skenerom zamrzne aj Windows a v Správcovi úloh je zjavné, že "Procesy systémovej nečinnosti" vyťažujú počítač na 99%. Po tomto zamrznutí mi nezostane iné, len RESET, no ani potom sa skener nepreberie k životu. Pri ďalšom spúšťaní Windows v ňom len zavrčí (zarovnáva snímaciu jednotku???) a to je všetko. Skenovanie sa však ani potom nekoná.

Poraďte mi prosím, kde môže byť problém, pretože už naozaj neviem, kde ho hľadať. Skúšal som už nasledovné:
* vymeniť ovládač skenera za najnovší, stiahnutý zo stránky výrobcu - bezvýsledne, zmena ovládača práveže spôsobila totálne zamŕzanie Windows (prebral sa až na tretí "tvrdý reset").
* zameniť USB kábel za taký, o ktorom určite viem, že je dobrý - bezvýsledne, problém pretrváva
* zapojiť skener do iného USB portu - čiastočne úspešné riešenie, vydržalo však len do najbližšieho reštartu Win., potom sa problém zopakoval.
* úplne preinštalovať Windows - bezvýsledne, problém trvá aj na nanovo-nainštalovanom systéme.

No a na záver ešte konfigurácia môjho PC:
B MSI KT-6 V-LSR; AMD Athlon 2600+ Barton; pamäť: 768 MB DD-RAM 400; zdroj: neznačkový - 350 W; HDD Maxtor 40 GB, 7200 RPM; zvukovka: onboard Realtek; grafika: ATI Radeon 9550 256 MB; operačný systém: Windows XP HOME OEM.

Za akékoľvek rady už vopred ďakujem, snáď zabránia môjmu zošediveniu z tohto skenera. :-)

Tvuj problem netkvi v ovladacich a ani ve Windovsech ten je trosku jineho razu
Zapomel jsi rict ze je to skener ktery se pripojuje pres USB 2.0 az nej se take napaji
pri tvem neznackovem 350wzdroji se nedivim ze se to pocitaci nelibi

Nie, ten skener nemá žiaden ďalší zdroj napätia a ani žiadny konektor, do ktorého by sa dal pripojiť nejaký dodatočne kúpený zdroj. Skener je napájaný len z USB portu.
Dodatočná informácia (ak by to náhodou pomohlo): na tú istú dosku je napríklad pripojený USB modem, myš, klávesnica a jeden USB HUB. Podľa potreby ešte niekedy pripojím aj externý IRDA port.

Ale ako vravím - s napájaním som zatiaľ problémy nemal (čím však nechcem povedať, že by nemohli nastať).

Tak som to skúsil, tak ako vravíš. Všetko som poodpájal, myš a klávesnicu som zapojil do predných portov a len skener som nechal v zadnom. Po tejto "úprave" sa skener rozbehol a ide doteraz, ako keby sa nikdy nič nestalo a dokonca sa mi podarilo nainštalovať aj ovládače chipsetu.

Tak som všetko zapojil naspäť tak, ako to bolo predtým, avšak bez externého USB hubu, ktorý som spomínal hore. Akonáhle som totiž zapojil aj ten, tak sa USB porty (na tom HUB-e, nie na počítači) prudko zohriali, až tak, že na nich nebolo možné udržať ruku (???). Podľa mňa toto prudké hriatie nie je v poriadku, obzvlášť nie v prípade, že tie USBčka na HUB-e sa momentálne nepoužívajú... Čo na to povedia odborníci? Je to normálne, alebo nie?

V každom prípade som ten HUB k počítaču už viac nepripojil, pretože neviem, či práve to nebolo zdrojom problémov. Uvidíme, ako sa skener bude správať v nasledujúcich dňoch. Ak bude všetko v poriadku, tak ste mi (a najmä MM) pomohli tento problém vyriešiť. Ďakujem.

P. S.: Prosím moderátorov, aby túto tému ešte neoznačovali ako vyriešený problém.

HUB vyhod a nepouzivaj, jednoduche riesenie :-)
P.S. podla mna si prekracoval dovoleny odber pre porty a je mozne ze sa to periodicky zapinalo/vypinalo. Alebo ten hub isiel do vecnych lovist.
HUBy su naprd. Je aktivny alebo pasivny? Ked je hub nutny, tak radsej pouzivaj aktivny hub (s vlastnym napajacim adapterom)

Než jsem Ti stačil odpovědět, tak je problém vyřešen. Já mám totiž v práci podobnej problém. Když chci skenovat musím odpojit ostatní zařízení z USB a pak připojit skener. Po skončení zase skener odpojím a připojím ostatní. Než jsem zavolal na technickou pomoc výrobce desky, který mi sdělil, že tato deska prostě nedokáže napájet skener a ještě další zařízení, tak jsem taky strávil několik dní zkoušením všeho možného.
Nero