Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co ve hrách dělá ram?

Omlouvám se za možná hloupou otázku, ale pokud vím, že nejspabší komponent mojeho pc je ram (2gb), tak na co se zaměřit v nastavení hry? Myslim tim,jestli ma ram vliv na to kolik hráčů je na mapě, na dohlednost nebo třeba na to, když v nějaké hře spawnu třeba hrozně moc npc.

snad se chapem :D

• No, predstav si RAM jako skrín plnou suplíku, kazdy suplík muze mít stítek, ale k cemu ?
Samotné CPU tak jako GPU jsou procesorry, jejich jediná funkce je pocítat, ale nic si nepamatují, proto potrebují <RAM>.

• Takle si CPU rekne toto je kolecko a má hodnotu "100", tak si vytvorí (alokace) suplícek, pojmenuje ho "Kolecko", kdyz se do toho suplícku podívás, tak v nem najdes hodnotu "100".
/* temito informacemi, stítky se ta RAM zaplnuje, její parametry mohou udat LATENCI, rychlost vymeny, prístupu informace : Nevím jak to jinak jednoduseji vysvetlit..

K sakru, jsem vedel ze místo "kolecko" jsem mel pouzít "petiuhelník" :-)
Zkrátka odpoved je taková, ze zálezí na urcitém programu, ktery osadní/pronajme kolik potrebuje bez ohledu jestli je hra Online nebo ne, u MP hraje z vetsího % roli vykon CPU na C|HT, kupríkladu k vypocítání pozice, nez na RAM s vyjímkou u APU/iGP.