Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Označování verzí Windows 10

Ahoj,

pomocí příkazu dism nebo v již nainstalovaném OS pomocí třeba Aida jde zjistit verzi Windows. Například sestavení (build) 10.0.10586, 10.0.14393.

Bývají také označovány jako 1511, 1607. Kde se vzalo toto označení? Jak ho zjistit? Jedině napsat do vyhledávače verzi sestavení a tak dohledat to další označení?

W10 má dvě nabídky ("Ovládací panely" a "Nastavení") a tak musí mít i schizofrenní označení verzí? :-p Děkuji.

[TiP] Pouzij kombinaci klaves <WIN+R> a do spoustejiciho radku napis :

WinVer

• Nasledovne ti vyjede Informacni okenko o tvém OS, jeho ID/BUILd pocitaje.
[img=/file/view/26580-winver-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/26580-winver-jpg[/img]

• Varianta cislo 2, pres <CMD> a prikazem :

SystemInfo

* Zda-li chces jen BUILD, tak napis na misto SystemInfo napis jen VER

[img=/file/view/26583-cmd-prikaz-systeminfo2-png]http://pc.poradna.net/file/view/26583-cmd-prikaz-s ysteminfo2-png[/img]