Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Power saving mode

Dobrý den,
mám takový problém pc mi normálně beží vše v pořádku ale třeba někdy se mi vypne monitor a napiše power saving mode jako by do nej nešel obraz. Grafika je tam 610gt. A když restartuju pc tak zas to jde. Windows 10

Tak grafika prestane generovat obraz, dovodov moze byt vela, napr. moze byt vadna grafika alebo naprd zdroj alebo zakl.doska tym padom je PC nestabilny, alebo mozu byt nainstalene naprd ovladace v tych Windows, a grafika blbne kvoli tomu.
Funguje to PC dalej normalne? (zvuky apod, numlock LED, alebo ked kratko zmacknes zapinacie tlacitko tak sa to postupne normalne uspi po 10-20sekundach?). Ak ano tak je problem pravdepodobne len v grafike alebo v jej ovladacoch (aktualne ovladace mas na nvidia.com, ale aktualne nemusia byt idealne pre starsiu grafiku, je tam aj archiv. Pozor W10 si agresivne zas updatuje na najnovsi, treba to vypnut v spravci zariadeni)