Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Paměť RAM beží na 100% Prosím o pomoc

Zdravím :)
Před nedávnem jsem si přeinstalovával herní pc na os win 7. Na pc stačí spustit internetový prohlížeč a hned se ramky vyšplhají na maximum a to i procesor(60-80%). Absolutně si s tím nevím rady co si počít. PC v klidu rozjel př: battlefield bad company 2. Teď když hru nainstaluji a spustím seká se. Prosím o pomoc, jak by šel problém vyřešit. Přidávám jsem i pc sestavu. Děkuji všem! :)
PS: přidávám i foto, kde po zapnutí pc spustím prohlížeč a problém.
PC SESTAVA:
INTEL Pentium Dual-Core E5300
Paměť DDR II 4GB 800hz
VGA ASUS EN9600GT
Disk 500GB 7200ot. SATA II
Zvuk 5.1 channel surround onboard
MB ASRock G31M-GS
midi tower ATX 450W

Jak se sejme obrázek aktivního okno je napsané na stránce, která na tebe vyskočila před položením dotazu, tohle je síla. Instalovals ovladače? Obsazení RAM i vytížení CPU vidíš ve správci úloh, dají se zaobrazit procesy všech uživatelů, seřadit sestupně, ty sloupce jdou roztáhnout a dívat se… Hlavně, že tam máš čistič, na ten nezapomněls.

Klikni dole na zobrazit procesy vsech uzivatelu, a tam si pozri jaky proces to vytazuje.
Alebo si rovno to PC odviruj, multibyte MBAM, adwcleaner, eset online scanner, a podobne, vsetky zaradom a plny scan, a potom vsetko zas odinstalovat. A az sa ti to podari odvirit tak potom sa snaz nespustat si tam viry (zabudovane v nejakych ilegal hrach z ulozto a podobne)

Ale to co pises teraz nezodpoveda tomu co si pisal v dotaze - "staci spustit internetovy prohlizec a potom sa ramky vysplhaji" - tak ked to bez spustania prohlizece nesplha, tak to je potom urcite vir. Lebo updaty sa spustia sami asi 2minuty po restarte, a prohlizec na to nema vplyv.

Nechaj najprv dojst tie updaty, normalne je aj 5hodin (odkedy MS posahal update system aby ludi s W7,8,vista nasral), potom sa bude riesit ci mas este iny problem alebo ne.
P.S. a preistotu nepouzivaj cleaner a podobne veci, aby si to este zbytocne dodatocne nerozdrbaval, napr. tie zaznamy update, nech to nerobi 5hodin zakazdym.

Nechaj to aktualizovat a neinstaluj tam teraz ziadne antiviry. Mozes na PC normalne robit / internetovat / apod, hlavne to nerestartuj ani nevypinaj kym to update neskonci, ptz potom to asi zacne zas odznova.

Nejaky microsoft antivir je sice pekny s novymi uzasnymi ikonkami, ale to este neznamena ze nemas viry. Ale to zatial neries, este nevieme ci bude nejaky problem aj po skonceni update.

P.S. a pouzitelne 3GB mas preto lebo asi mas 32bitovy Windows a adresny priestor 3-4GB je potrebny pre PCI(e)/chipset zariadenia, to je tak spravne. Alebo ak mas 64bit Win tak mas blbo nastaveny BIOS.

mám 64- bitový, ale do biosu jsem nehrabal . Umím tam maximálně boot. nic jiného. Ted jsem kdesi četl že stačí napsat do vyhledávače msconfig v dialogovém okně přepnout na spuštění počítače ,kliknout na os, a dát upřesnit možnosti, tam zaškrtnout políčko maximální paměti . Tož já nevím zmatený už z toho všeho su.

Defaultne je vo Windows vsetko nastavene spravne, nic sa nema stelovat. Skontrolovat si to tam mozes ze to NENI zaskrtnute.
Ked su tie Win naozaj 64bitove (skontroluj si to v ovl.panely - system, tam to musi byt napisane hned na prvej karte ze 64bitovy Windows a tam mas aj napisane kolko je pouzitelna RAM), tak mas asi v BIOSe vypnuty remap, alebo nemas 4GB RAM (moze byt aj RAM vadna apod).

Bavime sa o msconfig a ne o swape. Ono je tam toho nespravne viac, ale bezny uzivatel ked nema ziaden problem tak nemusi do toho vrtat. Az sa pride niekto s 16GB RAM opytat ze preco ma zabrate pol SSD chujovinou, tak sa budem bavit o tom nech si nastavi swap normalne, s tymto dotazom to ale nema nic spolocne.