Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě projektoru

Dobrý den,

zvažuju, že si místo TV pořídím projektor. Doba se posunula a já sleduju jen to, co si sám seženu... nenechávám se krmit TV nádivkou :-) Chci se zeptat, zda máte někdo zkušenosti? Přečetl jsem X článků, ale všechny jsou cca rok staré a tím pádem mohou být značně neaktuální. Plocha, na kterou bych rád promítal je cca 2,1m (max však 2,2m) široká. Úhlopříčku nepřepočítávám. Projektor bych umístil na strop... Zatemnění samozřejmě beru v potaz :-) Pozorovací vzdálenost je 4,4m.

Někde jsem se dočetl, že na šírku promítání 2,5m mi bude stačit HD ready projektor... Je to pravda? Další otázkou je, zda se s cenou nedostanu mnohem výše, než s adekvátní TV... Neříkám, že jsem pro projektor skálopevně přesvědčen, ale rád bych jej zahrnul do možností. Proto zde píši. Jsem si vědom i záporů projektorů...

No každopádně bych se zde o tom rád pobavil. Nekamenujte mne, prosím :-) Vaše dotazy a své představy rád doplním.

Bartex

EDIT: Jinak zde je ten článek, který tvrdí, že stačí HD ready...
http://magazin.tomikup.cz/2015/03/jaky-koupit-proj ektor/

Jde o to, že kdybych koupil TV, tak nemusí mít úhlopříčku tak velkou.. je to klasický obývací pokoj, který je bohužel na délku, tudíž na TV koukám ze 4,4 metru... Nevím, jak velkou úhlopříčku bych potřeboval, aby to bylo sledovatelné... Pohrávám si s myšlenkou projektoru a proto počítám maximumální využití a to je 2,2metrů šířka (nikoli úhlopříčka)

Záleží na kvalitě kterou požaduješ. Projektory zatím zdaleka nedosahují kvality obrazu srovnatelné s Full HD nebo lepší televizí (různé nedokonalosti a vady obrazu vyplývající z technologie výroby obrazu v projektoru) a dále hluk produkovaný ventilátorem, jediné v čem ji předčí, je rozměr obrazu. Projektor jakž takž dosahující kvality TV je dnes v ceně tak min. 35 - 40 tisíc.

Aha... já chtěl právě vytěžit z toho, že mám sledovací vzdálenost 4,4 metrů, což je celkem dost... A že z té vzdálenosti by mi ta "nedokonalost" nemusela tak vadit... Jakou úhlopříčku byste mi tedy doporučili na vzdálenost 4,4m? Případně nějaký tip na konkrétní produkt?

Cetl jsi recenze? Cituji:

Hlučnost při zvýšené zátěži. Nutnost vypnout celý projektor po delší době projekce (zůstává nesmyslně v provozu chladící ventilátor).
za dne potřeba většího zatmavení, žaluzie nejsou dostatečné, naprosto se ztrácí objekty ve tmavých scénách, ale to je normální. ;)
hodně malý zoom,tak je třeba mít vzdálenost dobře spočítanou nebo vyzkoušenou
Větrák běží i když je projektor vypnutý, je to velmi rušivé a musím pokaždém promínání opdojit projektor z elektriky

Pokud si budes poustet filmy v noci, bude to OK. Ve dne to bude horší.

Tady jsou nejake recenze:
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/periferie/te st-optoma-gt1080-a-optoma-hd141x-slusne-fullhd-pro jektory-za-rozumnou-cenu--5.html

Dobře... zeptám se jinak.

Co nejlepšího byste mi mohli za cca 17000 doporučit?
Myslím z televizí... Pozorovací vzdálenost 4,4 metrů... připojena bude primárně k PC (žádný satelit nebo programy z kabelovky neřeším... jde mi čistě o zobrazovací modul.)

Protože co já pátral, tak mi všichni radili, aby měla televize aspoň 100 Hz. A tam jsem vesměs vždy narazil... Panely měly 50Hz a prý je to "dost znát"...