Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr fotoaparátu do cca 10 tisíc

Dobrý den,
rozhodl jsem se koupit si nějaký nový fotoaparát, kompakt v již zmíněné cenové kategorii. Byl by používán na takové to "dovolenkové focení", jehož fotky by se dávaly do videí apod. Chtěl bych, aby ten kompakt uměl i natáčet v nějaké obstojné kvalitě (fullhd a více) a bez výrazného šumu.K požadavkům bych ještě přidal, že bych uvítal, kdyby zvládal fotit i pohybující se objekty, resp. sportovce bez rozmazání.
Co se týče těla fotoaparátu, tak to by mohlo být klidně železo, záleží spíše na displeji (preferuji dotykové, nejlépe výklopné podobně jako má Nikon COOLPIX S9900), který by nebyl náchylný na škrábance. Vím, že to v této cenové kategorii bude asi problém, ale docela si potrpím na hledáček, který, jak jsem zjistil, u velkého množství kompaktů není. Uvítal bych nějakou přívětivou světelnost a bohatou možnost manuálního nastavení a možnost fotit ve formátu RAW.
Předem děkuji, pokud by byly potřeba ještě nějaké další podrobnosti, tak je určitě napíši. :-)

To vím, že by ta zrcadlovka byla lepší, ale nechci s sebou tahat "tuny železa", z toho jsem už vyrostl. :-) Každopádně děkuji za návrhy. Půjdu do toho Canonu. Mám s touto značkou docela dobré zkušenosti z oblasti zrcadlovek. :-) Panasonic jako kompakt jsem už taky zažil, dostal jsem ho jako dárek, ale nebyl nic extra (asi jiná cenová hranice). :-)