Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Při obnovování PC se pc vybil

Dobrý den,potřebuji pomoct s tím,že když jsem si obnovoval můj notebook Asus EeeBook500 do továrního nastavení(os:win 10) tak ve chvíli kdy probíhaly jakési dokončovací práce tak se mi počítač vybil.Omylem jsem asi vypojil nabíječku:(.Niní když zapnu notebook tak se mi zobrazí normální odemykací obrazovka a potom neznámý účet typu "anonymaccount" do kterého,abych se mohl dostat do PC potřebuji heslo které samozřejmě neznám.Vůbec si nevím rady.Za pomoc předem děkuji.

ve windows je obvykle zamčený účet "administrator", v home verzích jde navíc použít jen v nouzovém režimu.
různé bootovací resetovače hesel (třeba na hirens cd) ho umí i aktivovat, jen nějak nevěřím v úspěch.

tzv. "obnovení systému" je lamerská hovadina, která trvá i hodiny.
místo ní se používají zálohy systémového oddílu.

Při startu notebooku mačkej F9, umožní ti to recovery z restore partition. Obnoví ti to do původní verze OS.

Druhá varianta je notebook nechat startovat desítky a při startu jej několikrát násilně vypnout (u notebů nejlépe tak, že pro tyto akce odstraníš baterku a vypínání zrealizuješ vytažením napájecího konektoru z notebooku), pak se ti objeví volba pro obnovu Win10.

P.S.: při jakékoli zásadnější práci s PC si zajisti kvalitní napájení a ujisti se, že funguje!