Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 monitory a blikání

Dnes mi přivezli stůl a tak mám konečně místo na 2 monitory, vše jsem zapojil, dal rozšířit tato zobrazení abych mohl přejíždět mezi monitory. Nějakou chvilku pohoda, brouzdal jsem po netu, zapl launcher od LoLka a pak mi najednou(sekundární) obrazovka začla blikat, po chvilce se tam jen objevili černé a bílé pruhy. Když jsem na druhé obrazovce schoval chrom do lišty tak zas primární obrazovka začla fungovat jako by se nic nedělo, jakmile jsem dal chrom znovu nahoru tak to zas začalo. Po pár opakování už ani nepomohlo schovat chrom na lištu, prostě to nefunguje vůbec. Napadlo mě že obrazovka odchází, i když ji mám asi měsíc(stát se může cokoliv), ale když druhou obrazovku odpojím tak zas jede úplně normálně. Všiml jsem si že když mám oboje obrazovky zapojené tak i schovávání a otvírání chromu je takové neplynulé(nevím jak to nazvat). Je možné že grafika nestíhá 2 monitroy? Pak jsem se někde dočetl že se grafika může podtaktovávat a pak 2 monitory nestíhá, ten člověk co to psal měl nové catalysty, na těch starších s tím zastaralým vzhledem mu to prý nedělalo.

GK:AMD RADEO HD 7700 (teplota 43 - 45°C)
Oba monitory jsou zapojeny do grafiky. Jeden je na HDMI(BENQ GW2470-1920x1080) ta je sekundární, druhá na DVI(Philips Briliance 190SW-1440x900) je primární.
Mám W10 PRO

Ovladače mám aktuální. Jinak dá se nějak poznat jestli grafika končí? Popravdě se mi to moc nezdá, na PC hraji i hry které využívají grafiku na max a nikdy žádný problém, tudíž problém s pamětí by to neměl být nebo se pletu?(jestli je to absolutní blbost tak si dám facku)
A pokud jde o memtest trochu se do toho bojím jít, nerad se hrabu v takových věcech, už jen ta vize černého BIOSU mě děsí(trpím jakousi fobií, už od mala mě sourozenec strašil na W95 že z toho prostředí při načítání na mě může vyskočit bubák, nějak mi to zůstalo do ted i když na bubáky nevěřím :D)

download z toho jsem stahoval ovladače po instalaci pokusné W10, měl jsem W8......tu nebyl na výběr, hrozně mě sraly
Jinak které to byly ti neřeknu, už je to nějaká doba, ale myslím že je to jedno, protože jakmile jednou nainstaluješ catalyst, tak ti chodí zprávy o nové aktualizaci kterou když po delší době nenaistaluješ, tak ji stáhne sám. Jinak to o těch ovladačích jsem nevěděl, myslel jsem že když výrobce dělá kompatibilní ovladače pro mou GK tak je ok je mít.

PS: sorry za mou češtinu, jsem negramot a nevím kde se píšou čárky

Tak skus tie nejake niktoneviejake odinstalovat a nainstalovat tam tie pre 7770 z amd.com. pripadne sksuaj aj starsie, je tam aj sekcia so starsimi verziami.
A deaktivuj automaticke updatovanie ovladacov vo Windows, v spravci u grafiky asi.
Alebo tam vrat W8.1, neni na nich nic hrozne. Len na start klikas pravym tlacitkom a ne lavym, to je cele. W10 ta budu srat 3x tolko jak W8

Skus postupne rozne napr. 16.5.cosi, 15.12, apod., ze jak sa to bude spravat s nimi.

inac tie 2 monitory maju stejne rozlisenie a obnovovaciu frekvenciu apod? Skus im nastavit stejne, apod. Je mozne ze ovladac blbne pri urcitej kombinacii rozliseni a obnovovacej frekvencie. Moze to byt samozrejme aj kartou, ale to sa moc asi neda overovat len vymenou karty.

Tie najdes urcite jednoducho a to tak ze zacnes pouzivat nejaky normalny Windows, a potom na amd.com v tej sekcii k tomu Windows urcite budu aj tie 10.9.
Ale nemyslim si ze je to podtaktovavanim, a ak ano tak je vadny HW, ptz podtaktoavvaju sa vsetky karty so vsetkymi ovladacmi uz asi vyse 10rokov.