Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapínání pc po stisknutí klávesy nebo myši.Co stím?

Dobrý den, prosím Vás o radu. Po nainstalování Win 10 se počítač po vypnutí startuje po stisknutí libovolné klávesy nebo tlačítka na myši. Potřeboval bych poradit jak to vypnout? Vůbec netuším kde to v systému hledat. Hledal jsem rady na internetu i zde, ale odpověď jsem nenašel. Moc děkuji za pomoc.

Po roku snaženia som sa dopátral čo to spôsobuje. Stačí túto defaultnú možnosť vypnúť v systéme.

Postup som použil tento:
- Windows 10 - Ovládací panel - Možnosti napájania - Vybrať akcie pre tlačidla napájania - Zmeniť momentálne nedostupné nastavenia
a tu zrušiť doteraz nedostupné zafajknutie "Zapnúť rýchle spustenie":

[vypni0.jpg]

[vypni1.jpg]

[http://imgbank.cz/images/2016/04/28/vypni2vUIA.jpg ]

Moc děkuji za radu. Skutečně to pomohlo. Jen mi není jasné, jak je možné, že na jednom pc to je zaškrtnuté dle původního nastavení a po stisku klávesy nestartuje a druhé pc startovalo až do teď než jsem to změnil dle rady. Stejné nastavení na dvou pc a na každém se to chová jinak....

Vsetok HW si rozumie, len vy nerozumiete ze vas MS klame a vypnutie neni vypnutie ale len sleep, kym tu hovadinu nedeaktivujete, a uz to tu pisem 150tisicty krat.
Vseobecne zavisi to od toho ci je povolene prebudzanie mysou v S4 (hibernacii). A samozrejme aj od toho ci je napajany USB port. T.j. BIOS a nastavenie vo Win u mysi. Obe veci na to maju vplyv, a samozrejme da sa to deaktivovat aj normalne len to prebudzanie.

Vseobecne zavisi to od toho ci je povolene prebudzanie mysou v S4 (hibernacii). A samozrejme aj od toho ci je napajany USB port. T.j. BIOS a nastavenie vo Win u mysi. Obe veci na to maju vplyv...

Tieto rady v mojom prípade nefungovali. Počítač sa mi aj po "150tisicty krát" spúšťal náhodným ťuknutím na klávesnicu, myš a aj po výpadku prúdu. Ale už je tomu koniec - ako som uviedol vyššie.