Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CCleaner

Dobrý den, chtěl bych se zeptat.. Když bych používal CCleaner bez čištění registrů, je to dobré? Nebo vůbec nepoužívat? Na internetu jsem našel, jak někdo říká ano.. někdo říká ne.. Tak se chci zeptat.

Dobrý den,

Ne, odporúčam Vám nepoužívať!, je tu hned niekolko dôvodov:

čistenie registrov je nesmysl, registre zaberajú kilobajty maximálne megabajty, čož pri dnešných 1TB diskoch (HDD) prípadne bežne 256GB SSD je zbytočné, vliv na rýchlosť nemajú žiadny...
ak nebereme v úvahu čistenie registrov, ccleaner nedokáže nič viac než integrovaný čistič v OS, krom toho sám CCleaner zaberá nejaké miesto na disku, takže je to nesmysl.
ccleaner spôsobuje rôzne problémi čo sa týka systému, a môže to prerásť až do BSOD, ono tady nejde jen o to že "rozdrbáva registre" on občas aj zmaže súbor ktorý môže byť "dôležitý" pre funkčnosť niečoho, ani mazanie tých pár tempov nemá na výkon taký vliv.

Ja by som skôr napísal, že CCleaner je len také placebo.... V základnom nastavení neuškodí, ale ani nepomôže. Len sa tvári, že niečo robí. A pri čistení... odstráni síce nepotrebné súbory, ale to sa dá i ručne, alebo cez Windows službu....

S tým BSoD - to si trochu prehnal. A ak spôsobí BSoD - tak len preto, lebo "chytráci" sa začnú vŕtať v nastaveniach CCleaneru, ponastavujú rôzne dostupné funkcie a výsledok sa dostaví....

s tými čističmi je to tak,že pokial nevieš,čo robíš,môžeš narobiť viac škody ako úžitku a pokial chceš používať čistič bez toho aby čistil,tak nemá zmysel čistič používať......registre windows časom síce nabobtnávajú a pri každom spustení systému sa nahrávajú do pamäte,ale na to tá pamäť v počítači je,aby sa používala,nie na to,aby zostávala prázdna a nepoužitá,to by jej inštalácia takisto postrádala akýkolvek zmysel.....