Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenalézá DNS

Zdravím
na naší téměř nové domácí PC sestavě nedávno přestal fungovat internet u veškerých programů a prohlížečů s jedinou vyjimkou Avast SafeZone. Na jiných webových prohlížečích se vypisuje chyba připojení, problém s hledáním DNS serveru. Zkusil jsem PC projet Avastem a nic, poté jsem experimentálně odinstaloval Avast jestli to náhodou neblokuje on a taktéž beze změny. Docházejí mi nápady, nevíte někdo co s tím prosím?

třeba na ty od Google:

• Co máte stale s tím kazdému rvat do ipv DNS Google ? /* Pak hlavne kricte o soukromí a smírování
Dle mne mu problém delá prímo AVAST kde zrejme nasadil svuj Firewall a vsem packet out/in Denied, v prvé rade bych odinstaloval AVAST a zkusil pripojení znovu..
*DNS u Ipv4/6 at nechá Auto nebo zadá DNS providera, zmenou DNS muze také dojít o poskytované sluzby, jako TV nebo IOP.

Přímé zadávání IP adres už jsem zkoušel, ale nic...
každopádně po přenastavení DNS serveru z dynamického přidělování na ty statické adresy co jste zde uvedl vše opět funguje :) Díky moc :) bez vás bych už rovnou dělal reinstal celého OS :D